НТА > НОВИНИ > Новини політики > Українцям продають український газ у сім разів дорожче від його собівартості, – Тимошенко

Українцям продають український газ у сім разів дорожче від його собівартості, – Тимошенко

За 30 років Україна вперше не заповнила повністю свої газосховища

118

Замість необхідних 38 мільярдів «кубів» газу цього року у сховища України закачали лише 10 мільярдів. Із них три мільярди належать приватним власникам.

Такі дані в ексклюзивному інтерв’ю проєкту «Говорить Великий Львів» навела екскерівниця уряду, народна депутатка України Юлія Тимошенко.

Саме у тому, що в Україні заздалегідь не наповнили газосховища, вона і вбачає одну із основних причин нинішньої енергетичної кризи в Україні. За її словами, за 30 років не було ще жодного разу, аби сховища були незакачаними. Відтак тих запасів, що є зараз, не вистачить, щоб пройти весь опалювальний сезон без перебоїв.

«Перше, що треба зробити державі зараз, – це негайно викупити у приватних власників за договірною ціною ці 3 мільярди газу. Адже уже зараз наш український газ з українських родовищ відправляють на експорт. У той час, коли нам самим його не вистачає. І це ненормально», – заявила Юлія Тимошенко.

Окрім того, вона нагадала слова ексдиректора «Нафтогазу» Отто Ватерландера про те, що собівартість кубометру українського газу – одна гривня.

«Це означає, що коли українцям зараз пропонують  газ по 7 гривень 49  копійок за «куб» і подають це як велике благо, то насправді його продають щонайменше у 7 разів дорожче, ніж би мали.  У чому нормальність і які стабільні тарифи? Знаєте, які б кризи раніше не були, але люди таки отримували український газ», – говорить Тимошенко.

Нагадаємо, що сьогодні о 18:45 в етері проєкту «Говорить Великий Львів» – велике ексклюзивне інтерв’ю з Юлією Тимошенко.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
1

Коментарі