НТА > НОВИНИ > Новини світу > Українець украв у Франції картину вартістю 1,5 мільйона євро

Українець украв у Франції картину вартістю 1,5 мільйона євро

64-річного Вадима Гужву екстрадували до Франції після звільнення у червні 2020-го

398

У Франції проходить суд над громадянином України, якого звинувачують в організації крадіжки полотна Поля Сіньяка вартістю 1,5 мільйона євро (майже 60 мільйонів гривень).

Про це повідомив The Guardian.

Картину «Порт Ла-Рошель» викрали з музею образотворчих мистецтв міста Нансі ще 2018-го року. На камерах спостереження було видно, як троє людей зрізали полотно канцелярським ножем, згорнули його та вийшли з будівлі, сховавши роботу під плащем.

Картину через рік знайшла київська поліція в будинку підозрюваного, який, як стверджували, пов’язаний із вбивством.

На допиті він розповів, що до викрадення картини залучений 64-річний Вадим Гужва, який на той час перебував у австрійській в’язниці за крадіжку картини Ренуара у Відні в листопаді 2018-го року. Гужву екстрадували до Франції після звільнення у червні 2020-го.

Він заперечував свою причетність до крадіжки. У суді він сказав:

«Я не бачу, який я маю до цього стосунок. У вас немає доказів ваших звинувачень».

Його адвокат Саміра Будіба додала, що Гужви не видно на камерах спостереження:

«Все, що ви можете побачити, – це три людини, яких неможливо ідентифікувати. Все, що показано на відео, – це момент викрадення картини».

Гужву також звинувачують в інших крадіжках, включно зі зникненням Ренуара з французького аукціонного дому в Паризькому регіоні 2017-го року, крадіжку двох творів мистецтва з аукціонного дому в Версалі та картини з Безьє на півдні Франції 2018-го року.

«Що нас здивувало, – це те, наскільки нехитра ця крадіжка. Це було так просто, – сказав прокурор Нансі Франсуа Перен, прокурор Нансі. – Вони мали головні убори, але вони діяли з відкритими обличчями, ввійшли через головний вхід і вийшли через ті ж двері».

Очікується, що судовий процес триватиме два дні. У лютому 2021-го року посол України повернув картину до Нансі.

Нагадаємо, що оперативники управління стратегічних розслідувань у Львівській області спільно зі слідчими поліції області у вересні минулого року перекрили канал постачання наркотичних засобів до виправної установи.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі