НТА > НОВИНИ > Українець захопив судно в Індійському океані та вимагав викуп

Українець захопив судно в Індійському океані та вимагав викуп

139

Українські правоохоронці вперше повідомили про підозру у піратстві, її отримав громадянин України. За інформацією слідства, чоловік 4 дні утримував судно та вимагав гроші, погрожуючи зброєю. Його затримали.

Про це повідомляє Офіс генпрокурора.

За даними слідства, українець під час роботи в іноземній охоронній компанії допомагав охороняти судна в районах, де є високий ризик зустріти піратів. У липні 2020 року він зі зброєю прибув на одне із суден під прапором Маршаллових островів в західній частині Індійського океану.

Погрожуючи зброєю, чоловік повідомив капітана про те, що він захоплює судно, вимагає зміни його курсу та виплати йому грошей, зазначають правоохоронці.

Щоб створити додатковий психологічний тиск на капітана та членів екіпажу, українець продемонстрував споряджений набоями магазин до гвинтівки та вистрілив у стелю капітанського містка. Після цього під погрозою застосування зброї чоловік повторив свої вимоги.

Як розповідає слідство, капітан судна віддав наказ старшому механіку перевести машину у режим маневрування, а вимоги українця передав менеджерам компанії судновласника.

Через 4 дні перемовин представники судноплавної компанії погодилися видати українцю 6 тисяч доларів в обмін на те, що той здасть зброю та розблокує роботу судна.

Чоловікові повідомили про підозру за статтею 446 (Піратство) Кримінального кодексу України. За це загрожує від 5 до 15 років з конфіскацією майна.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі