НТА > НОВИНИ > Новини політики > Україні варто розглянути питання відновлення ядерного статусу, – посол

Україні варто розглянути питання відновлення ядерного статусу, – посол

738

Якщо Захід не поспішить надати Україні сучасне озброєння та прийняти її в Північноатлантичний альянс, то нашій державі варто серйозно розглянути питання відновлення ядерного статусу.

Такої думки дотримується Андрій Мельник, український посол в Німеччині. Цю заяву він зробив сьогодні, в ефірі головної німецької радіостанції Deutschlandfunk.

За словами дипломата, ми маємо справу з найбільшим переміщенням військ у Росії з часу Другої світової війни:

“Тож в України немає іншого вибору: або ми є частиною союзу такого як НАТО і робимо свій внесок, щоб ця Європа стала сильнішою, або тоді у нас залишається єдина опція – озброюватись самим, і можливо, знову подумати про ядерний статус. Як інакше ми можемо гарантувати нашу оборону?”, – резюмує посол

Андрій Мельник описав теперішню ситуацію в Україні як катастрофічну, нагадавши, що майже 90 тисяч військових, а також потужні збройні системи Росії стягнені до наших кордоні. Відтак, дипломат підкреслив, аби захистити себе, Україна потребує не тільки гарних слів та декларацій про солідарність Заходу, але й конкретну військову підтримку.

“Нам необхідні найсучасніші системи озброєння, щоб зміцнити нашу обороноздатність”, – заявив український представник, водночас зазначаючи, що Німеччина, яка є четвертим за величиною експортером зброї у світі, могла б відмовитися від своєї моралізаторської політики.

За словами Андрій Мельника, щоб захиститись від російської агресії, Україна повинна негайно стати членом НАТО. В іншому разі Києву доведеться повернути на порядок денний питання ядерного статусу.

“Ми повинні зробити все можливе для того, щоб завтра чи післязавтра Путін нас не загарбав. Єдиною можливістю для цього є те, щоб Україна нарешті стала членом НАТО. Якби Україна була членом НАТО в 2014 році,.. до анексії і цієї жахливої війни на Сході ніколи не дійшло б”, – сказав він.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"