НТА > НОВИНИ > Новини світу > Українська бандуристка виступила в Шотландському парламенті

Українська бандуристка виступила в Шотландському парламенті

Російські війська, які прийшли на українські землі, хотіли вбити нас, захопити території та знищити нашу культуру

341

Бандуристка, співачка та волонтерка Марина Круть виступила у Шотландському парламенті під час офіційного відкриття Edinburgh International Culture Summit.

У Шотландії вона представляла Україну на Європейському культурному саміті, де зібралися міністри культури зі всього світу.

«Мені дали короткий спіч і виступ з однією піснею. Я свідомо не перекладала її. Я знала, що мій біль за Україну відчують без перекладу. Важливо донести свій досвід, і те, що в Україні триває війна. Подякувала за міжнародну допомогу. Зізнаюся: люди плакали. Це не схоже на міністрів, цю емоцію викликати у них важко. Але я щаслива, адже, попри мою недосконалу англійську та помилки, я змогла донести їм любов, яку вони відчули», – зазначила Марина Круть.

За словами бандуристки, її виступ на саміті відбувся завдяки програмі «Культура та свобода», її організував Український інститут і British Council Ukraine у співпраці з керівництвом саміту.

За інформацією Українського інституту, у короткій промові перед виступом Круть розповіла про свої давні стосунки з інструментом і про етнокод, який криється в бандурі.

«Також співачка наголосила на тому, що просто зараз унікальна українська культура потребує захисту. Марина зазначила, що коли російські війська прийшли на наші землі, вони не просто хотіли вбити нас та захопити території. Вони прагнуть знищити нашу культуру», – сказано в повідомленні Українського інституту.

На саміті також виступили українська письменниця Оксана Забужко та міністр культури й інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Нагадаємо, що перший літній фестиваль сучасного українського кіно у межах Всесвітнього благодійного кіномарафону в Нью-Йорку на підтримку України до 31-го серпня проходить в Українському інституті Америки.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі