НТА > Статті > Українська діаспора в США воює на своєму фронті

Українська діаспора в США воює на своєму фронті

“Моє серце б’ється в унісон з українським народом, я не можу спокійно дивитися на те, що там відбувається”

687

Громада Української католицької церкви у Флориді, місто Сант Пітерсбург  налічує лише 105 прихожан, але з початком російської агресії кожен став воїном на своєму фронті: хтось організовує акції протесту, хтось готує їжу на благодійні обіди, хтось збирає гуманітарну допомогу, сортує, пакує, відправляє. Лише за перший місяць війни з Росією вдалося зібрати більше 300 тисяч доларів пожертвувань. Окрім цього, прихожани і волонтери зібрали, посортувати і відправити 49 палетів гуманітарної допомоги, 4 палети медичних товарів.

“Прості люди в Америці нам допомагають, і це вражає”

“Ми відправили гроші на системи штучної вентиляції легень, на їжу для переселенців та біженців. Відправили допомогу у Золочів на Львівщині, в “Карітас”. І ще 24 палети, а це 17 тисяч паундів, гуманітарної допомоги нещодавно прийшли в Україну”, – розповів настоятель Української католицької церкви Богоявлення Господнього в Сан Пітерсбурзі отець Богдан Барицький.

“$50 тисяч відправили організації  Revived Soldiers Ukraine, неприбутковій організації, яка займається медичною реабілітацією українських військових. Ще $50 тисяч відправили Союзу українок Америки, вони купили системи штучної вентиляції легень. $5 тисяч відправили в Одесу, благодійній організації, $5 тисяч до Львова, благодійній організації, яка купує їжу для біженців”, – зазначив отець Богдан.

За його словами, відгукнулися не лише місцеві українці, а люди загалом з Тампа Бей. Хоча на рахунки церкви надходили гроші і з Каліфорнії, і з Мічігану, з Індіани, Ілліноіс, Огайо, Нью Йорк, Техас, Алабама. Практично з усієї Америки. 

“Люди якимось чином знаходили наш веб-сайт, нашу сторінку у Facebook і відгукувалися. Але найбільше відгукнулася місцева громада і бізнеси. Одна жінка, яку я ніколи не бачив, але яка живе поруч з нашою церквою, прийшла і принесла $1000 готівкою. Через тиждень вона ще раз прийшла і принесла $200, потім ще $100. Вона сказала, “моє серце б’ється в унісон з українським народом, я не можу спокійно дивитися на те, що там відбувається”, – зворушено розповідає Богдан Барицький.

“Люди не байдужі. Нічого подібного раніше не було. І якщо хтось не знав, де на карті Україна, через війну ми тепер в топ новинах. Люди бачать ті страхи, як вбивають жінок і дітей і самі намагаються чимсь допомогти. Приходила до мене жінка, принесла $500 від своєї громади і багато пледів для дітей, зв’язаних вручну. І це американка. Вона питає, чим я ще можу допомогти, чим я ще можу бути корисна? Прості люди хочуть допомогти і це вражає”, – радіє отець.

В приміщеннях церкви постійно проходять аукціони, виставки-продажі, благодійні обіди, які збирають кошти на певний проект. 

“Ми не повинні зупинятися і найближчі п’ять років підтримувати Україну, підтримувати воїнів, які потребують реабілітації, постраждалих людей”, – підсумував Богдан Барицький.

Вареники в обмін на військові аптечки

На благодійну вечерю варениками, яку організувала очільниця місцевого відділу “Союзу українок Америки” Ольга Черкас, прийшло більше 250 людей. Переважно це американці, які вболівають за українців. 

“Моє серце з Україною, я думаю про своїх дітей і внуків, коли бачу ці сумні новини. Тому сьогодні я тут”, – каже Дженет, відвідувачка благодійної вечері.  

Там вдалося зібрати більше $15 тисяч доларів, на які за гуртовими цінами закупили складові IFAK аптечок для військових: турнікети, гідрогелеві пов’язки, гемостатики, ізраїльські бандажі, назофарингіальні трубки,оклюзійні пов`язки, декомпресійні голки. 

“Нас зворушила любов американців до українців, їхня підтримка і співчуття. Люди не просто купували обід, чи заморожені вареники додому, вони навіть писали записки – слова підтримки для українських дітей. Старші люди, які пережили Другу світову війну, писали листи підтримки”, – розповіла Ольга Чекас.

Під час благодійної вечері, була виставка-продаж українських товарів, щоб показати наші традиції, вишивку, кераміку, картини.

Волонтер Вен родом з В’єтнаму, викладає художнє мистецтво в одному з університетів Нью Йорка. Але на благодійному вечорі він продає наші традиційні речі, які пожертвували самі українці. Вен в дитинстві сам пережив війну. Тому вважає зараз своїм обов’язком допомагати Україні. 

“Я про Україну не знаю нічого, окрім того, що зараз там страждають люди. І я хочу допомогти”, – каже Вен. 

“Я повністю присвятила себе допомозі для України”

Прихожанка української церкви і активістка Ірина Караван розповіла, що з початком повномасштабного вторгнення кожен в їхній українській громаді в США очолив свій напрямок роботи. Один організовує мітинги, інший на кухні готує їжу на благодійні обіди, хтось займається біженцями, допомагає їм оформити податковий номер, страхування, грошову допомогу, влаштувати дітей в школу, знайти житло. 

“Я з початку війни зовсім не ходила на роботу, моя напарниця мене підстрахувала, я повністю присвятила себе допомозі для України. Десятки людей приходили до нашої церкви, приносили ліки, підгузники, вологі серветки, зубну пасту і щітки, дезодоранти, мило і шампуні. Ми це сортували і формували такі рюкзаки з речами першої необхідності для біженців та переселенців. Вдалося зробити близько 7 тисяч наборів. Багато зусиль зайняло знайти транспортну компанію, яка б доставила це все в Україну за адекватні гроші”, – розповіла Ірина Караван.

За її словами, прихожани щонеділі після служби виходили на вулиці і проводили збірки грошей, виходили з прапорами на пікети, організовували благодійні концерти. 

Реабілітація українських воїнів

Допомога не зупиняється, тепер діаспора опікується пораненими воїнами. У неділю, 28 серпня, Revived Soldiers Ukraine за підтримки української церкви організовує благодійний концерт Наталки Карпи до Дня Незалежності України. Зібрані кошти підуть на  відкриття реабілітаційного центру для солдатів у Львові.

Revived Soldiers Ukraine у 2019 році вже відкрив один нейрореабілітаційний центр для людей з ураженням центральної нервової системи в Ірпені. Це перший в Україні реабілітаційний центр, який працює за стандартами реабілітації США – NextStep Ukraine. Вони мають унікальне обладнання Xcite – для електростимуляції та NuStep – імітатор ходьби, що використовується для реабілітації українських воїнів.

Олена Івашків

Оцініть новину
Клас!
4
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі