НТА > НОВИНИ > Суспільство > Українська греко-католицька церква переходить на новий календар

Українська греко-католицька церква переходить на новий календар

Узяли до уваги численні прохання вірян і провели попередні консультації з духовенством і монашеством церкви

383

З 1-го вересня 2023-го року Українська греко-католицька церква в Україні переходить на новий стиль для нерухомих свят із збереженням чинної Пасхалії.

Про це повідомила Релігійно-інформаційна служба України з посиланням на заяву очільника УГКЦ Блаженнішого Святослава у прямому ефірі «Живого телебачення».

Таке рішення ухвалила 5-та постанові 93-ої сесії Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні, яка відбулася 1-2-го лютого у Львові-Брюховичах

Перед цим узяли до уваги численні прохання вірян і провели попередні консультації з духовенством і монашеством церкви про назрілу потребу реформи Літургійного календаря УГКЦ в Україні.

Тож вирішили:

  • УГКЦ в Україні переходить із 1-го вересня за новим стилем (початок Індикту) 2023-го року Божого на новий стиль для нерухомих свят із збереженням чинної Пасхалії;
  • для тих парафій чи поодиноких громад, які відчувають себе ще не готовими до такого кроку (за окремим благословенням єпархіального єпископа), залишать можливість літургійного життя за юліанським календарем на період до 2025-го року Божого.

Нагадаємо, що священнослужитель, доктор богослов`я та патристичних наук УГКЦ отець Юстин Бойко прокоментував прагнення багатьох українців уже цього року навіть без календарної реформи святкувати Різдво 25-го грудня. Він зазначив, це нормально, що в час війни люди хочуть відмежувати себе від усього, що асоціюється з окупантом. Та літургійна реформа – це значно складніший процес, аніж просто зміна дати святкування Різдва.

У четвер, 5-го січня, Успенський собор і Трапезну церкву Києво-Печерської лаври повернули від Української православної церкви московського патріархату в управління держави.

78% українців вважають, що держава в тій чи іншій мірі має втрутитися в діяльність УПЦ (МП). Зокрема, серед них 54% кажуть, що цю церкву в Україні варто повністю заборонити.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі