НТА > НОВИНИ > Суспільство > Українська пісня, яка стала світовим хітом. У МЗС запустили англомовний проєкт про «Щедрик»

Українська пісня, яка стала світовим хітом. У МЗС запустили англомовний проєкт про «Щедрик»

Уперше «Щедрик» Миколи Леонтовича прозвучав 105 років тому, у грудні 1916-го

522

Міністерство закордонних справ запустило новий цифровий проєкт для іноземної аудиторії – про різдвяний хіт Carol of the Bells, відомий в Україні як «Щедрик».

Про це повідомила пресслужба міністерства, яке створило проєкт за підтримки посольства Великої Британії в Україні.

В окремому розділі на офіційному сайті України Ukraine.ua, присвяченому «Щедрику», іноземці можуть дізнатися про давнє походження колядки українського композитора Миколу Леонтовича, світовий тур хору під керівництвом диригента Олександра Кошиця та культурну дипломатію в часи боротьби за незалежність України.

Сторінку проєкту побудували у форматі історії – від дохристиянських часів до сучасності.

«Особливу увагу автори та експерти присвятили концертному туру українського хору, завдяки якому «Щедрик» здобув популярність у країнах Європи й Америки. Тут можна дізнатися ще й про те, як «Щедрик» став символом Різдва у США, чому колядка стала відомою саме під назвою Carol of the Bells і як вона об’єднала світ», – зазначили у міністерстві.

На сторінці можна переглянути відео різних варіантів виконання «Щедрика» – від баскетболістів НБА, які «зіграли» мелодію за допомогою баскетбольних м’ячів, до відомих гуртів та музикантів.

«Щедрик» – українська мелодія, яка стала символом різдвяних свят у всьому світі. Найбільше її знають в англомовному варіанті – Carol of the Bells, нагадує Суспільне.

Уперше «Щедрик» Миколи Леонтовича прозвучав 105 років тому, у грудні 1916-го, а вже за декілька років став інструментом української дипломатії тих часів і звучав у найкращих концертних залах Чехословаччини, Австрії, Швейцарії, Франції, Бельгії, Нідерландів, Великої Британії, Німеччини, Польщі, Іспанії.

2022-го року виповнюється 100 років з моменту, коли українську колядку успішно виконали на сцені «Карнегі Гол» у Нью-Йорку. Після цього мелодію виконали у Мексиці, Бразилії, Аргентині, Уругваї, Кубі та Канаді.

Нагадаємо, що саме український диригент Олександр Кошиць зробив всесвітньовідомою тепер уже популярну колядку «Щедрик» і примусив світ аплодувати стоячи українській пісні.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
3
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі