НТА > НОВИНИ > Кримінал > Українська поліція затримала найвпливовіших «злодіїв у законі»

Українська поліція затримала найвпливовіших «злодіїв у законі»

164

Громадянам на прізвиська «Умка» та «Лаша Сван» інкримінують встановлення та поширення злочинного впливу у відповідному кримінальному статусі.

Правоохоронці встановили усі сфери їхньої діяльності та зв’язки, – зазначає офіційний сайт Національної поліції. Ці особи з «верхівки» злочинного світу утворювали злочинні угруповання та контролювали через своїх представників криміналітет у державі, підбурювали до вчинення нових злочинів та спричиняли появу додаткових загроз для безпеки громадян.

Докази поширення їхнього злочинного впливу документували більше року. «Умка» коронований 2014-го року, «Лаша Сван» – «злодій у законі» з 1995-го. Свої «звання» вони отримали від «верхівки» російського кримінального світу. Вони контролювали криміналітет у декількох областях – Дніпропетровській, Одеській, Миколаївській, Запорізькій і частині Західної України.

Спочатку, в квітні цього року, коли під час масштабної поліцейської спецоперації на Дніпропетровщині викрили злочинне угруповання та повідомили про підозру 16-им його учасникам. Тепер же поліцейські затримали «Умку» в аеропорту Дніпра під час спроби виїхати з країни, а «Лашу Свана» – в готелі. Тривають обшуки.

Національна поліція нагадує, що кримінальна відповідальність за встановлення або поширення злочинного впливу особою, яка перебуває у статусі суб’єкта підвищеного злочинного впливу, у тому числі у статусі «злодія в законі» набула чинності в Україні з червня минулого року після ухвалення відповідних змін у законодавство.

Раніше у травні поліція відкрила 13 кримінальних проваджень через порушення на День перемоги.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі