НТА > НОВИНИ > Суспільство > Українські альпіністи вирушили підкорювати найвищу точку Антарктиди

Українські альпіністи вирушили підкорювати найвищу точку Антарктиди

Альпіністи з різних куточків України вирушили в експедицію до масиву Вінсон

136

Українські альпіністи вирушила підкорювати найвищу точку Антарктиди – масив Вінсон.

Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна.

Сходження на гору Вінсон планують 10 альпіністів з Дніпра, Харкова, Києва, Львова та Луганської області. Вони – члени першої української експедиції до масиву висотою 4 892 метри. В складі експедиції – дві жінки. Обидві з Дніпра – Ірина Караган і Марина Філатова.

Шлях до вершини пролягає через Чилі, звідки альпіністів чекає ще один багатогодинний переліт, акліматизація в таборі і довгоочікуване 12-денне сходження. Температура повітря може сягати -60 градусів за Цельсієм.

Наразі учасники чекають уже на виліт до Антарктиди. Про це розповіла у соцмережі одна з учасниць експедиції – Ірина Караган з Дніпра.

“Це дуже хвилюючий момент. Немає точного часу вильоту через погоду, і так само немає точного часу і дати повернення! Чекайте на нас і тримайте за нас кулаки”, – написала вона.

Представником Львова у цій експедиції є Ігор Яськевич, який у травні 2021 року став другим львів’янином, що підкорив Еверест.

Додамо, що масив Вінсон – популярний серед альпіністів-любителів, та входить до програми “7 вершин”, що передбачає сходження на найвищі вершини континентів. Наразі тільки три українці виконали цю програму повністю.

Фото: фейсбук Ірина Караган

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі