НТА > НОВИНИ > Надзвичайні події > Українські богатирі перетягнули «Мрію». Новий рекорд від силачів України

Українські богатирі перетягнули «Мрію». Новий рекорд від силачів України

348

Вісім найсильніших спортсменів України зрушили з місця літак Ан-225 «Мрія» і встановили новий світовий рекорд із перетягування. Це сталося 26-го серпня на аеродромі Антонов у Гостомелі Київської області.

Про це повідомила пресслужба Федерації стронгменів України. «Вісім найсильніших богатирів України зрушили її з місця і протягнули на 4,30 метра за 1,13 хвилини. Рекорд засвідчили представники Національного реєстру рекордів України», – зазначили у федерації.

Маса літака разом із паливом становила 330 тонн.

У встановленні рекорду взяли участь такі українські силачі: Сергій Конюшок (Київ), Олександр Лашин (Маріуполь), Богдан Ксенчук (Кривий Ріг), Денис Дубровський (Миколаїв), Сергій Пономарьов (Київ), Володимир Рекша (Львів), Денис Бережник (Хуст), Віталій Герасимов (Дніпро).

Одним із суддів на заході був легендарний стронгмен, а нині народний депутат Василь Вірастюк.

Рекорд приурочили до 30-ої річниці незалежності України та 75-річчя державного підприємства «Антонов».

За словами чемпіона світу Сергія Конюшка, задум встановити такий рекорд виник давно. Адже Ан-225 «Мрія» – один із символів сучасної України. Так само, як і символом нашої держави є стронгмени, які багато разів перемагали на міжнародних аренах.

«Тому дуже логічне поєднання цих символів саме на 30-ту річницю Незалежності. Ми давно плекали таку ідею. І власне цього року ми її реалізували», – сказав спортсмен.

Командир екіпажу літака «Мрія» Дмитро Антонов заявив, що вражений силою спортсменів: «Я вражений, майже 5 метрів протягнули, це солідно. Не завжди вдається зрушити літак, використовуючи двигуни відразу, доводиться давати відчутну тягу для зрушення, але хлопці виявилися значно сильніші, ніж наші двигуни».

Нагадаємо, що у вівторок, 24-го серпня, найбільший у світі транспортний літак Ан-225 «Мрія» пролетів над Хрещатиком під час військового параду до Дня Незалежності. Він замикав повітряну колону з військових вертольотів, літаків-винищувачів, штурмовиків, бомбардувальників і військово-транспортних суден.

«Мрія» пролетіла над головною вулицею столиці на висоті всього 400 метрів.

Як відомо, Ан-225 «Мрія» – це найбільший у світі транспортний літак, світовий рекордсмен вантажопідйомності. Авіаконструктори створювали його, як літак, який стане першою сходинкою повітряного старту космічного корабля. Для цього він мав піднімати більше 250 тонн.

22-го березня 1989-го року «Мрія» з вантажем 156,3 тонни піднялася в повітря і за 3 години 45 хвилин польоту встановила 110 світових рекордів за швидкістю, висотою польоту та вантажопідйомністю. А 11-го вересня 2001-го року «Мрія» встановила 124 світових і 214 національних рекордів.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі