НТА > НОВИНИ > Шоубізнес > Українські фільми підкорюють міжнародні кінофестивалі

Українські фільми підкорюють міжнародні кінофестивалі

130

В український кінематограф прийшло нове покоління кіномитців, з’являються колективні проєкти українських режисерів. Також розпочинається розвиток незалежних кіностудій, фірм-дистриб’юторів та мережі кінотеатрів. Тож фільми українських кінорежисерів стали популярними на екранах іменитих кінофестивалів світу.

Зокрема, переможницею Національної кінопремії “Золота Дзиґа” в номінації “Відкриття року” стала Наталка Ворожбит.

Про це повідомляє Держкіно України.

У 2020 році відома драматургиня та сценаристка Наталка Ворожбит дебютувала як режисерка із фільмом Погані дороги / Bad Roads. Її стрічка стала призером 77-го Венеційського кінофестивалю, а цьогоріч отримала рекордні 15 номінацій на здобуття кінопремії “Золота Дзиґа”, переможці якої будуть оголошені 12 червня.

Фільм “Погані дороги”, який зараз можна подивитися в кінотеатрах України, складається з п’яти новел про мешканців Донбасу, чиє життя проходить по обидві сторони від лінії розмежування. П’ять розбитих доріг – п’ять історій про любов, ненависть, довіру, зраду і порушення особистих кордонів на фоні порушення кордонів державних.

Також документальна стрічка Сергія Лозниці “Бабин Яр. Контекст” увійшла до програми 74-го Каннського кінофестивалю. Цього року Festival de Cannes відбудеться з 6 до 17 липня.

За інформацією від Української Кіноакадемії, фільм покажуть в межах програми “Спеціальні покази”.

Стрічку “Бабин Яр. Контекст” створено на основі однойменного документального проєкту, який розробив Сергій Лозниця спільно з Меморіальним центром Голокосту “Бабин Яр”.

Фільм української режисерки Катерини Горностай “Стоп-Земля” (Stop-Zemlia) отримав нагороду “Кришталевий ведмідь” 71-го міжнародного кінофестивалю «Берлінале». Фільм визнали найкращим повнометражним фільмом в програмі Berlinale Generation 14 plus, переможців якої визначає Юнацьке журі цієї конкурсної програми.

У Києві триває 50-тий ювілейний кінофестиваль “Молодість”.

Показ розпочався зі стрічки “Вавилон ХХ” українського режисера Івана Миколайчука. Фільм розповідає про перші кроки колективізації в українському селі.

Усього на найбільшому кінофестивалі України відбудеться показ близько двох сотень кінокартин різних жанрів. Їх оцінюватимуть міжнародне журі: кіноексперти, драматурги і режисери.

До перегляду глядачі можуть долучитися як особисто в мережі кінотеатрів, так і онлайн. Ювілейний кінофестиваль триватиме до 6 червня. Офіційний слоган кіноподії 2021-го року – “У роздумах про вічне не пропусти Молодість”. Відкриття кіноподії приурочили до 1539-річчя Києва.

На кінофестивалі пройде прем’єрний показ фільму “Пульс” / Pulse.

Також плануються покази стрічок “Атлантида” / Atlantis (нагороди з Венеційського, Токійського, Монреальського кінофестивалів), “Молодий мисливець” / Young hunter, «Селюки» / Mother Shmuckers, «Природне світло» (Володар «Срібного ведмедя» 71-го Берлінале за найкращу режисуру), «Психоз у Стокгольмі», «Передостанній».

У рамках кінофестивалю відбувалися майстер-класи від топ-представників української та світової кіноіндустрії: Кшиштоф Зануссі(Польща), Мауріціо Фантоні-Міннелла (Італія) та Мераві Ґеріма (США).

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі