НТА > НОВИНИ > Війна > Українські пілоти таємно навчалися у Франції на винищувачах «Міраж»

Українські пілоти таємно навчалися у Франції на винищувачах «Міраж»

Франція приєдналася до США, які теж проводять навчання українських пілотів на F-16

425

Українські пілоти проходять прискорену підготовку на винищувачах Mirage 2000 на авіабазах Мон-де-Марсан і Нансі у Франції.

Про це повідомив Le Figaro.

«Від початку війни Францію часто критикували європейські союзники за неоднозначність своєї політики щодо Росії. Однак Франція неодноразово перебувала в авангарді військової допомоги Україні, спочатку з гарматами CAESAR, а потім з бронемашинами AMX. Останні проклали шлях для постачання західних важких танків, зокрема, знаменитих Leopard німецької розробки, яких дуже багато у парках європейських армій», – сказано в матеріалі.

Франція продовжує це робити і зараз, навчаючи українських пілотів на винищувачах Mirage 2000, які розробила компанія Dassault Aviation.

Понад півтора місяця близько 30 із них проходять прискорену підготовку на французьких винищувачах-бомбардувальниках на авіабазах Мон-де-Марсан і Нансі.

Рішення про це ухвалили перед візитом Володимира Зеленського до Парижа 8-го лютого. Таким чином Франція приєдналася до США, які теж проводять навчання українських пілотів на F-16.

Французький багатоцільовий винищувач у 1970-их роках розробила фірма «Dassault Aviation». Це основний бойовий літак військово-повітряних сил Франції наприкінці XX – на початку XXI століття.

Його прийняли на озброєння армій декількох країн Азії, Європи та Латинської Америки. Складальну лінію Mirage 2000 зупинили 2007-го року після постачання останнього літака. Останній Mirage 2000 відправили військово-промисловим силам Греції 23-го листопада 2007-го року.

Військово-промислові сили Франції виробляють заміну літака Mirage 2000 багатоцільовим винищувачем Dassault Rafale, його прийняли на озброєння 27-го червня 2006-го року.

Авіапарк Військово-повітряних сил Франції налічує 195 винищувачів, з них 96 Rafale і 99 Mirage 2000 серій 5, C і D. Ще 40 літаків є у Військово-морського флоту Франції. Зараз Франція виводить Mirage з експлуатації та замінює їх літаками Rafale.

Нагадаємо, що група зі 65-ти українських військових закінчує інтенсивні навчання на системі протиповітряної оборони Patriot. Тренування проходять у Форт-Сілі (штат Оклахома, США).

Росія знімає зі зберігання одні з найстаріших танків Т-54 і Т-55 і планує відправити їх на фронт в Україну. Залізничний потяг із такими танками помітили на заході Росії.

Україна налагодила виробництво 122-міліметрових артилерійських снарядів. Першу партію боєприпасів вже відвантажили для Збройних сил України.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"