НТА > НОВИНИ > Новини світу > Українські полярники показали дитинчат пінгвінів біля своєї станції

Українські полярники показали дитинчат пінгвінів біля своєї станції

Сьогодні, 20-го січня, у світі відзначають День обізнаності про пінгвінів

283

Пінгвіни є частими гостями місцевості поблизу станції «Академік Вернадський». Вони масово повертаються сюди навесні на шлюбний сезон.

Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив Національний антарктичний науковий центр. У цей час будують гнізда з камінчиків, створюють пари  та відкладають яйця. Десь за місяць з них з’являються пташенята. І яйця, і малюків за чергою висиджують обоє батьків.

Полярники показали, як виглядають маленькі пінгвіни, які є їхніми сусідами.

Днями біологи нарахували 2 310 дорослих і 599 пташенят. Тобто в українських полярників нині майже 3 тисячі пінгвінів-сусідів.

«Вчені відзначають, що цього сезону розмноження пінгвінів відбувалося в непростих умовах. Насамперед акваторія була постійно забита кригою, що обмежувало доступ до їжі. Свою роль відіграли й рекордні снігопади: хоч пінгвіни й пристосовані до цього, але все ж були засипані гнізда. Плюс традиційні напади хижаків», – сказано в повідомленні.

Тож наразі кількість малюків є меншою, ніж попередніми роками. Однак остаточні підсумки щодо «демографічної ситуації», стверджують полярники, можна буде зробити наприкінці сезону.

Але попри все пташенята ростуть й активно вивчають навколишній світ. Зовсім скоро вони розпочнуть збиратися в ясла та готуватимуться до дорослого життя.

«Основний вид на нашому острові – це Субантарктичні пінгвіни. Їх також називають «віслючки» за характерний крик, який лунає майже цілодобово, або ж дженту від англійської назви «gentoo», – зазначили в Національному антарктичному науковому центрі.

Загалом у світі існує 18 видів пінгвінів, не всі з них живуть в районі Антарктиди. Наприклад, дрібні жовтоокі пінгвіни освоїли прибережну смугу лісу Нової Зеландії, ошатні магеланові зустрічаються на узбережжі Південної Америки, а чорноногі є корінними мешканцями Африки.

Антарктику ж населяють 12 видів пінгвінів. З них в районі української станції живуть 3: Субантарктичний пінгвін, пінгвін Аделі й Антарктичний пінгвін.

Нагадаємо, що українські полярники зі станції «Академік Вернадський» декілька разів на добу спостерігають, як пінгвіни організовано шеренгами йдуть до океану для пошуку їжі.

Нещодавно учасники 26-ої Української антарктичної експедиції відзначили Різдво. Святкували за всіма традиціями – зимівники зготували 12 страв, а замість колядників, кажуть жартома, були пінгвіни.

Оцініть новину
Клас!
3
Я це люблю
1
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі