НТА > НОВИНИ > Місця > Українські полярники пробігли марафон проти російської агресії на Донбасі

Українські полярники пробігли марафон проти російської агресії на Донбасі

Зимівники пробігли символічне коло у 400 метрів навколо будівлі аерології станції «Академік Вернадський»

193

Учасники 26-ої Української антарктичної експедиції зі станції «Академік Вернадський» взяли участь в акції «Марафон, який ніхто не хоче бігти», мета якого – привернути увагу міжнародної спільноти до російської агресії на сході України.

Про це повідомила пресслужба Національного антарктичного наукового центру. Вісім українських полярників пробігли коло навколо будівлі аерології – це близько 400 метрів.

Але навіть така дистанція в Антарктиді є непростою для марафону, адже бігти довелося нерівною слизькою поверхнею (пінгвіни «постаралися» натоптати цікаву трасу для полярників).

Замість стартових номерів учасники мали аркуші з цифрами про війну. Наприклад, що 3,4 мільйона людей на сході України потребують безперервної гуманітарної допомоги.

«Попри те, що ми перебуваємо на краю світу, ми ні на мить не забуваємо, що в Україні триває війна. І хочемо нагадати усім небайдужим про лихо, яке спіткало нашу країну», – відзначили полярники.

«Марафон, який ніхто не хоче бігти» – це забіг, що стартував у селищі Нью-Йорк на Донеччині, за кілометр від лінії фронту. Проєкт створений, щоб привернути увагу міжнародної спільноти до російської агресії на сході України.

Забіг розпочали п’ятеро людей, чиє життя нерозривно пов’язане з війною: військовий, волонтерка, медик, військовий журналіст і переселенка. Нині до акції долучилися вже понад 35 тисяч людей із різних куточків України та світу.

Проєкт «Марафон, який ніхто не хоче бігти» стартував 7-го листопада – у день всесвітньо відомого Нью-йоркського марафону. Акція триватиме, поки бігуни з усього світу будуть готові бігти. Участь у проєкті може взяти кожен небайдужий, зареєструвавшись на сайті marathonnoonewantstorun.org, та пробігти будь-яку дистанцію будь-де – і так підтримати Україну.

За перші десять днів після оголошення ініціативи на «Марафон, який ніхто не хоче бігти» зареєструвалися понад 35 500 учасників. До нього долучилися бігуни з 57-ми країн, зокрема, з Німеччини, США, Польщі, Сербії, Туреччини, Канади, Швеції, Литви, Марокко, Австрії, Нідерландів, Норвегії, Чилі, Швейцарії, Словаччини, Ірану, Таїланду, Індії, Нової Зеландії, Китаю, Японії та інших.

Нагадаємо, що учасники 26-ої Української антарктичної експедиції писали диктант національної єдності одночасно з тими, хто робив це в Україні й інших куточках світу. Та через різницю у часі для зимівників акція розпочалася о п’ятій годині ранку.

На початку листопада стало відомо, що в пінгвінів біля української антарктичної станції «Академік Вернадський» скоро з’явиться потомство: полярники знайшли відкладених 4 яйця, одне з яких – біля входу до головної будівлі станції.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі