НТА > НОВИНИ > Новини світу > Українські полярники зафіксували наслідки виверження вулкану в Тихому океані

Українські полярники зафіксували наслідки виверження вулкану в Тихому океані

Полярники почули виверження вулкану Хунга-Тонга-Хунга-Хапаай, яке сталося за 8 тисяч кілометрів в Тихому океані

481

Нещодавно у південній частині Тихого океану відбулося потужне виверження підводного вулкана Хунга-Тонга-Хунга-Хапаай. Його наслідки зафіксували українські полярники в Антарктиді.

Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр у Фейсбуці.

Так, 15 січня полярники з антарктичної станції “Академік Вернадський” почули виверження вулкану Хунга-Тонга-Хунга-Хапаай, яке сталося за 8 тисяч кілометрів в Тихому океані.

Виверження вулкану супроводжувалося землетрусами магнітудою 5-5, а також цунамі, хвилі якого дійшли навіть до Антарктиди.

“Хвиля дійшла до нас висотою 60 см, і це з урахуванням того, що акваторії вкриті суцільною кригою”, – каже метеоролог Олександр Надточій.

Атмосферні зміни зареєстрували в Україні

За даними Харківського регіонального центру з гідрометеорології, “стрибки” атмосферного тиску зафіксували навіть в Україні, зокрема, на приватних метеостанціях Харківщини: у Харкові, Дергачах, Сахновщині та Вертіївці.

“Перший стрибок був ввечері 15 січня близько 21 години за місцевим часом, тобто приблизно через 15 годин після найбільш потужної фази виверження. Вторинний стрибок тиску прийшовся на другу половину ночі 16 січня”, – кажуть харківські метеорологи.

До слова, відстань від вулкана Хунга-Тонга до Харківщини становить 18 тисяч кілометрів. Відтак, ударна хвиля поширювалася зі швидкістю близько 1100 км/год.

Нагадаємо, що 15 січня виверження вулкана Хунга-Тонга-Хунга Хаапай спричинило цунамі у південній частині Тихого океану. Тоді стовп попелу сягнув понад 20 км у висоту й накрив основний острів Королівства Тонго.

 

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі