НТА > НОВИНИ > Надзвичайні події > Українські прикордонники оприлюднили факти провокацій росіян під час навчань у Чорному морі

Українські прикордонники оприлюднили факти провокацій росіян під час навчань у Чорному морі

214

Державна прикордонна служба розповіла, що під час навчань «Sea Breeze» у Чорному морі за військовими та прикордонними кораблями НАТО й України постійно стежили росіяни – вони вдавалися до хитрощів і погроз.

Таку інформацію оприлюднив сайт Держприкордонслужби. «Кораблі Чорноморського флоту РФ та прикордонної служби ФСБ РФ підходили в безпосередню близькість до кораблів Морської охорони Держприкордонслужби України та супроводжували міжнародні тактичні групи із кораблями країн NATO», – йдеться в інформації прикордонників.

Вони також зазначили, що особливе занепокоєння викликало наближення учасників міжнародних навчань «Sea Breeze-2021» до районів газоконденсатних родовищ у Чорному морі.

У кораблів країни-агресора «негайно виникали загрозливі нотки» у повідомленнях відкритими каналами міжнародної морської безпеки: райони оголошували закритими, курс руху кораблів оголошували небезпечним, озвучували вимоги негайно змінити курс та залишити район родовищ.

Патрульний корабель РФ «Павло Державін», який стежив за іноземними військовими кораблями у безпосередній близькості до територіального моря України, використовував сигнал «судно без можливості керування».

Водночас на запит українських прикордонників, чи потрібна допомога, росіяни визнавали, що поломки у корабля немає, а вони чекають на розпорядження «згори».

Прикордонники зазначили, що усі стеження і хитрощі РФ викрили, а план навчань виконали у повному обсязі.

Нагадаємо, що минулого тижня у Чорному морі та поблизу нього завершилися міжнародні військово-морські навчання «Sea Breeze-2021», в яких брали участь 31 держава та близько 35 кораблів, катерів і суден, з яких 24 українські. Ці навчання стали наймасштабнішими за понад 20 років, вони відбувалися в умовах, максимально наближених до бойових.

В один із днів навчань для спостереження за міжнародними навчаннями Sea Breeze-2021 Росія вивела в Чорне море весь корабельний склад свого Чорноморського флоту. А ще російські військові влаштовували маневри своєї авіації над Чорним морем.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі