

NLAW – це шведсько-британська переносна протитанкова керована ракета малої дальності останнього покоління, яку серійно виготовляють з 2009-го року. Сьогодні, 5 лютого, українські військові продовжують інтенсивні заняття з освоєння нового озброєння.
Про це повідомляє служба зв’язків з громадськістю Сухопутних військ ЗСУ.
Інтенсивні заняття з застосування протитанкових ракет виконували військовослужбовці 169 навчального центру «Десна».
«Наразі йде ознайомлення з тактико-технічними характеристиками та відпрацювання тактики дій у бойових умовах», – ідеться у повідомленні пресслужби.
Нагадаємо, перші комплекси Україна почала отримувати від Великобританії у січні цього року. За словами представників британського МЗС, це озброєння може бути ефективним засобом стримування, адже є вкрай небезпечним для бронетехніки, особливо в умовах міських боїв.
Зауважимо, що в рамках допомоги від союзників Збройні Сили України отримали ряд протитанкових комплексів. Зокрема, це протитанкові керовані ракети Javelin та протитанкові гранатомети ближньої дії виробництва США. Окрім того, вже у 2022-у році ЗСУ почали отримати портативні зенітні ракетні комплекси “Стінгер”, відомі ще з часів вторгнення СРСР до Афганістану як один з найбільш ефективних видів протиповітряної оборони ближнього радіусу.
Водночас попри запити української влади, західні союзники наразі не готові говорити про постачання складніших та коштовніших систем, як, наприклад далекобійна артилерія, ракети та системи протиповітряної оборони. Що впливає на це та як українське військо освоює нові види озброєння, читайте у матеріалі NTA.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"