

На позачерговій Генеральній асамблеї Національний олімпійський комітет (НОК) України вирішив провести консультації з національними спортивними федераціями щодо можливості бойкоту Олімпіади-2024 у разі допуску до змагань росіян і білорусів.
Про це повідомило Суспільне.Спорт.
Також НОК підготував план заходів щодо недопущення повернення спортсменів із Росії та Білорусі до міжнародних змагань:
- НОКу України підготувати та направити письмові звернення до суб’єктів олімпійського руху: національних олімпійських комітетів країн світу, міжнародних спортивних федерацій з олімпійських видів спорту й інших суб’єктів олімпійського руху – до 10-го лютого.
- Отримати зворотній зв’язок від суб’єктів олімпійського руху – протягом 1-го місяця з моменту звернення.
- НОКу України провести аналіз отриманої інформації за результатами консультації – протягом 1-го місяця з отримання інформації.
- За підсумками проведеної роботи узагальнити та сформувати спільну позицію та винести її на обговорення позачергової Генеральної асамблеї – за результатами підсумків протягом 2-ох місяців.
Питання можливості бойкоту в результаті проголосували члени НОК України – 109 із 112-ти голосів «за», 3 – «утрималися».
«У нас є одне: ми працюємо і робимо все, щоб атлетів із Росії та Білорусі на міжнародних турнірах не було. Якщо вони з’являться, то будемо збиратися й ухвалювати колегіальне рішення. Нам потрібно знати, що скажуть спортсмени, тренери», – зазначив президент Національного олімпійського комітету України Вадим Гутцайт.
Він наголосив, що потрібно всім виважено вирішувати. Особисте бачення Гутцайта таке: у разі допуску росіян і білорусів варто бойкотувати. Але зараз Міжнародний олімпійський комітет іще остаточно не визначився, тож Україна працює над тим, щоби їх не було.
Президент НОК України нагадав, що Олімпіада – це найголовніший олімпійський форум для кожного спортсмена, родини, яка народила дитину, і вона займалася цим спортом. Тому попереду дуже складне рішення, яке неможливо ухвалити за секунду чи 5 хвилин. Важливо, щоби на Олімпійських іграх був наш прапор, а наші спортсмени – на п’єдесталі, це свідчитиме, що Україна була, є і буде.
«Але не в такий трагічний час, що відбувається в нашій країні: скільки гине людей, руйнують наші міста. Війна ще не закінчилася, і ми, на жаль, не знаємо, коли вона закінчиться. Щодо бойкоту – в нас зараз спілкування й одна мета, щоби діяла рекомендація стосовно неучасті російських спортсменів. Це головне. Коли вже всі важелі зробимо, а нас не почують, то крайній захід – обговорювати питання бойкоту», – підсумував Вадим Гутцайт.
Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський запросив голову Міжнародного олімпійського комітету Томаса Баха відвідати Бахмут.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"
Коментарі