НТА > НОВИНИ > Освіта > Українські учні зможуть отримувати шкільні атестати в електронному вигляді

Українські учні зможуть отримувати шкільні атестати в електронному вигляді

232

Уже з 1 вересня 2021 року школярі зможуть отримати ш електронні свідоцтва про початкову освіту.

Міністерство освіти і науки затвердило Порядок виготовлення, видачі та обліку документів про початкову освіту,  повідомляє пресслужба відомства.

Тепер весь процес замовлення, виготовлення та обліку шкільного атестату відбуватиметься  в електронній формі.

У Міносвіти виокремлюють плюси нової процедури: дозволить видавати свідоцтва швидше, ніж раніше; допоможе уникнути виготовлення дублікатів утрачених документів про освіту та швидко виправити виявлену помилку у свідоцтві; допоможе зменшити витрати на виготовлення документів про освіту; зменшити бюрократизацію системи управління освітою.

Також урядовці враховували потреби учнів з порушенням зору, які будуть отримувати свідоцтво у вигляді, придатному для читання.

Результати річного оцінювання та державної підсумкової атестації учнів відображатимуться у свідоцтві досягнень.

Як отримати е-свідоцтво про освіту

Оригінал електронного свідоцтва про початкову освіту буде створюватися за зразком, затвердженим Міносвіти, і зберігатиметься в Єдиній державній електронній базі з питань освіти (ЄДЕБО) в Реєстрі документів про освіту.

Свідоцтво про початкову освіту не відтворюватиметься у пластиковій картці та не потребуватиме додатка на спеціальному бланку. Школам не потрібно обліковувати видачу свідоцтв про початкову освіту.

Водночас за бажанням батьків школи видаватимуть паперові копії свідоцтв, засвідчених підписом директора школи та печаткою (на аркуші паперу формату А4), протягом 5 днів після їхнього звернення.

Замовляти виготовлення дубліката свідоцтва також не потрібно: якщо батьки втратять паперову копію, вони можуть звернутися до школи для повторного отримання копії.

Якщо учень має порушення зору, за бажанням батьків йому можуть виготовити паперову копію електронного свідоцтва з використанням шрифту Брайля.

Діяльність із замовлення свідоцтв організовуватимуть школа та відповідний орган управління у сфері освіти – наприклад, відділ освіти селищної ради. Водночас за обробку замовлення, виготовлення електронних свідоцтв і внесення їх до Реєстру документів про освіту ЄДЕБО, а також захист інформації в ЄДЕБО відповідатиме Державне підприємство «Інфоресурс».

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі