НТА > НОВИНИ > Війна > Українські військові готові до масованої контрнаступальної операції, – американські аналітики

Українські військові готові до масованої контрнаступальної операції, – американські аналітики

З наближенням сильних морозів наприкінці грудня українські сили знову зможуть використовувати погодні умови

204

Здатність України зберегти військову ініціативу та динаміку оперативних успіхів залежить від того, чи Збройні сили України продовжуватимуть послідовні операції цієї зими.

Так вважають аналітики американського Інституту вивчення війни. На їхню думку, послідовні операції є основною частиною плану української кампанії.

«Серія послідовних контрнаступальних операцій у Харківській і Херсонській областях демонструє видатні навички оперативного планування ЗСУ та знання сильних сторін радянського оперативного мистецтва», – вважають експерти.

Задум української кампанії розроблений так, щоби серією послідовних операцій позбавити Росію ініціативи, завдати поразки її військовим і звільнити більше території.

«Погодні умови взимку 2023 року, ймовірно, визначать тимчасові рамки, протягом яких Україна зможе вести маневрові бойові дії та продовжувати серію оперативних успіхів із мінімальними паузами», – сказано в звіті.

За версією аналітиків, розвідка США помилилася у своєму прогнозі, в якому вказала, що навесні будуть кращі умови, щоби продовжити операції. Сезон осіннього бруду в листопаді ускладнив маневрову війну. Проте Україна та Російська Федерація продовжували агресивні наступальні операції.

З наближенням сильних морозів наприкінці грудня українські сили знову зможуть використовувати погодні умови. Зима зазвичай є найкращим сезоном для механізованих бойових дій в Україні, тоді як весна – поганий сезон для цього, наголосили експерти.

Ключові висновки аналітиків ISW

  • Українські сили продовжать контрнаступальні операції взимку
  • Здатність України зберегти військову ініціативу залежить від продовження українськими військами контрнаступальнних операцій узимку 2022-2023-го років
  • Російські джерела повідомили, що українські сили продовжували атаки в районі Кремінної та Сватового
  • Російські війська продовжували вести наступальні дії в районі Бахмута та Авдіївки
  • Групи мобілізованих російських солдатів продовжують підривати зусилля Росії щодо формування нових сил
  • Російські сили, ймовірно, публічно стратили мешканців окупованої Луганської області за звинуваченням у партизанській діяльності

Нагадаємо, що українські військові завдали більше 30-ти ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки окупантів. Наші воїни збили ворожий гелікоптер Ка-52 та 4 безпілотники окупантів. У той же час на Бахмутському й Авдіїівському напрямках окупанти наполегливо наступають і намагаються покращити тактичну ситуацію. Про це повідомив Генеральний штаб Збройних сил України.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі