НТА > НОВИНИ > Суспільство > Українські виробники скла на стадії повного закриття через ціни на газ

Українські виробники скла на стадії повного закриття через ціни на газ

В Україні три підприємства скляної галузі уже припинили роботу

243

В Україні три підприємства скляної галузі припинили роботу через  зростання цін на газ. Також асоціація виробників «Скло України» звернулася до Кабінету міністрів з проханням розробити програму підтримки галузі, які наразі перебувають на стадії повного закриття.

Про це повідомляє асоціація виробників «Скло України».

Зазначають, що три виробники вже повністю зупинили виробництво, а «решта перейшли в стадію технологічного простою, аби не допустити повної зупинки печей».

Основна причина – газ зумовлює до 50% собівартості скляної продукції. Значне зростання цін на енергоносії спричиняє стрімке зростання кінцевої ціни української продукції.

В асоціації зауважують, що на підприємствах скляної галузі України працює понад 12 тисяч осіб. Проте робочі місця опиняються під загрозою, адже виробництва швидко стають збитковими і знаходяться на стадії банкрутства та повного закриття.

Виробники звернулися до Кабінету міністрів з проханням розробити програму підтримки галузі з наданням пільгових антикризових кредитів. Також вони просять компенсувати ціни на газ у період кризової ситуації та дозволити брати участь у купівлі «соціального» газу.

Нагадаємо, що Кабінет Міністрів на період дії карантину, але не довше, ніж до 30 квітня 2022 року, обмежив вартість природного газу для виробників борошна, хліба, молока, курятини, соняшникової олії.

Зазначимо, що біржова ціна на газ в Європі 21-го грудня вперше перевищила позначку 2000 доларів за тисячу кубометрів.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі