НТА > НОВИНИ > Українського політв’язня з мікроінсультом переводять в російський штрафний ізолятор

Українського політв’язня з мікроінсультом переводять в російський штрафний ізолятор

95

Український політв’язень Інвер Бекіров, який утримується у колонії м. Салават (Росія, Башкортостан), переніс мікроінсульт.

Про це розповіла омбудсмен Людмила Денісова.

Як повідомив його адвокат, Інвер сам звернувся по допомогу до медсанчастини колонії, де згодом знепритомнів. Лікарі діагностували мікроінсульт.

Як зазначає Денісова, попри критичний стан здоров’я ув’язненого, керівництво виправної установи планує перевести 58-річного чоловіка в штрафний ізолятор, через надумані порушення правил внутрішнього розпорядку. Перебування у ШІЗО може закінчитися для Інвера Бекірова найгіршим.

Також омбудсмен наголошує, що дії адміністрації виправної колонії є порушенням статті 22 Мінімальних стандартних правил поводження з в’язнями, схвалених Економічною і Соціальною Радою ООН та рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я та Підкомітету ООН з питань запобігання катуванням.

«Звертаюся до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з вимогою невідкладно відновити порушені права Інвера Бекірова, зокрема забезпечити йому необхідну медичну допомогу, в тому числі госпіталізувати в стаціонар медзакладу, де провести кваліфіковане обстеження і подальше лікування», – заявила Денісова.

Зокрема зазначається, що Інвера Бекірова країна-окупант безпідставно засудила до 18 років позбавлення волі за нібито «участь в організації «Хізб ут-Тахрір», яку РФ вважає терористичною. Він вже шостий рік перебуває в незаконному ув’язненні.

«Закликаю міжнародну спільноту продовжувати тиск на РФ з вимогою негайного звільнення усіх бранців Кремля», – наголосила Людмила Денісова.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
1
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі