НТА > НОВИНИ > Новини політики > Українському політв’язню в окупованому Криму необхідна термінова медична допомога

Українському політв’язню в окупованому Криму необхідна термінова медична допомога

291

Політв’язень Іван Яцкін, незаконно засуджений в окупованому Росією Криму, потребує термінового медичного обстеження та лікування. У нього загострилися хронічні хвороби.

Про це повідомила у своєму Telegram-каналі омбудсмен Людмила Денісова. За її даними, у Яцкіна загострилися хронічні хвороби ніг – запалення судин призвело до утворення трофічних виразок. Він постійно страждає від нестерпного головного болю.

«Адміністрація СІЗО №1 міста Сімферополя, де утримується Іван Яцкін, ігнорує його заяви про надання медичної допомоги. Бездіяльність адміністрації є грубим порушенням статей 2 і 3 Європейської конвенції з прав людини і статті 22 Мінімальних стандартних правил поводження із в’язнями. ЄСПЛ неодноразово наголошував, що ненадання необхідної медичної допомоги є катуванням», – зазначила Людмила Денісова.

Вона звернулася до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з вимогою терміново вжити відповідні заходи та невідкладно надати в повному обсязі екстрену медичну допомогу.

Також Людмила Денісова закликала міжнародну спільноту відреагувати на факти порушення прав та вжити всіх можливих заходів, аби припинити тортури стосовно українських громадян у місцях несвободи РФ.

Нагадаємо, у травні так званий «суд» у Криму призначив покарання українцю Івану Яцкіну у вигляді 11 років позбавлення волі. Відбувати незаконне покарання українець буде у колонії суворого режиму. Його визнали винним у «державній зраді».

Івана Яцкіна затримали 16-го жовтня 2019-го року в Криму. Під час обшуків у нього вилучили документи українського зразка і ноутбук. Самого Івана ще до початку обшуку заарештували за проукраїнську позицію.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі