НТА > НОВИНИ > Суспільство > Український борщ можуть включити до нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО

Український борщ можуть включити до нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО

228

 

У Києві проголосили Маніфест української кухні

Українські шеф-кухарі спільно з міністерствами культури, закордонних справ та економіки проголосили Маніфест української кухні.

Про це повідомив у своєму Телеграм-каналі міністр культури Олександр Ткаченко.

«Підписаний разом з українськими шеф-кухарями, МКІП, МЗС, Мінекономіки та ДАРТ маніфест сприятиме промоції у світі української кухні, пошуку нових формул давніх страв та розвитку вітчизняного гастротуризму», – написав він.

Маніфест проголосили, щоб об’єднати зусилля держави і представників ресторанної сфери та популяризувати українську етнічну кухню та формувати культуру української гастрономії.

«От взяти хоча б борщ – йому сотні років, і рецептура його відрізняється в кожній області. Навіть від сім’ї до сім’ї страва може бути різною. Впевнений, результати підписання маніфесту сприятимуть посиленню української заявки на включення борщу до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО», – зазначив Ткаченко.

Раніше шеф-кухар Євген Клопотенко спільно з Київською міською радою оголосили відкритий конкурс серед професійних митців на створення та встановлення у столиці інноваційного артоб’єкта, присвяченого борщу.

Нагадаємо, що наприкінці січня комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував парламенту ухвалити проєкт постанови про встановлення Дня українського борщу.

Після Нового року в Україні подорожчали овочі борщового набору, болгарського перцю, помідорів, а також огірків

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі