НТА > НОВИНИ > Кримінал > Український хакер завдав вірусних атак понад 100 іноземним компаніям – МВС

Український хакер завдав вірусних атак понад 100 іноземним компаніям – МВС

195

Український хакер підозрюється у поширенні шкідливого програмного забезпечення і здійсненні вірусних атак на іноземні компанії, що призвело до збитків обсягом 150 млн доларів США.

Про це повідомляє пресслужба МВС та Київської міської прокуратури.

За даними слідства, 25-річний українець поширював шкідливе програмне забезпечення, щоб потім вимагати гроші в іноземних компаній за відновлення даних.

Вірусне програмне забезпечення потрапляло у комп’ютерні системи корпорацій завдяки зламу програми для дистанційної роботи користувача із комп’ютером, а також через спам-розсилки листів зі шкідливим вмістом на корпоративну електронну пошту. Після потрапляння у комп’ютерні системи вірус шифрував дані, за відновлення доступу до яких у компаній вимагали гроші.

Повідомляють, що внаслідок кібератак постраждало понад 100 іноземних компаній, серед яких відомі світові енергетична та туристична компанії, а також розробники техніки, яким завдано збитків на суму понад 150 млн доларів США.

Як встановили правоохоронці, чоловік мав спільника, який допомагав виводити гроші.

На території міста Києва, Київської та Хмельницької областей за місцем проживання хакера та близьких до нього осіб провели обшуки, за результатами яких вилучили: понад 360 тис. доларів США, комп’ютерну техніку, термінали мобільного зв’язку, транспортні засоби.

Окрім того, на криптогаманцях чоловіка заблоковано 1,3 млн доларів США.

Кримінальне провадження розслідують за ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерів, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку), ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) КК України.

Нагадаємо, що пов’язана з Росією хакерська група здійснила масштабну атаку на близько 200 американських компаній.

А також невідомі хакери здійснили кібератаку на японську криптобіржу Liquid й викрали криптовалюти на суму понад 97 мільйони доларів США.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі