НТА > НОВИНИ > Місця > Український криголам “Ноосфера” вирушив у свій другий антарктичний сезон

Український криголам “Ноосфера” вирушив у свій другий антарктичний сезон

410

Український криголам «Ноосфера» розпочинає свій другий антарктичний сезон під синьо-жовтим прапором. Цього разу експедиція буде спільною із польськими колегами.

Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

Напередодні, 24 грудня, флагман українського науково-дослідного флоту на чолі капітаном з Павлом Панасюком вирушив із Кейптауна (Південно-Африканська Республіка) в Антарктику.

“«Ноосфера» йде до Антарктиди з великим тризубом на борту (розміром 1.25 м на 1.05 м). Два малі Державні Герби України були встановлені восени цього року під командуванням капітана Олександра Гришка під час ремонту та підготовки судна до антарктичного рейсу. Наші символи посіли чільне почесне місце – на фальштрубах з правого та лівого борту судна”, – розповіли у Центрі.

Спершу «Ноосфера» вирушить до польської антарктичної станції «Арцтовський», яка розташована на острові Кінг Джордж, а далі — на українську станцію «Академік Вернадський».

Туди флагман доправить вантажі й команду технічних спеціалістів, які мають завершити модернізацію інфраструктури української станції.

Очікується, що криголам дістанеться «Вернадського» до кінця січня.

Перший антарктичний сезон криголам провів з кінця січня до кінця травня 2022 року.

Нагадаємо, що «Ноосфера», це колишній британський криголам «Джеймс Кларк Росс», який Україна придбала у 2021 році для станції  «Академік Вернадський».

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"