НТА > НОВИНИ > Технології та ІТ > Український літак «Руслан» допоміг компанії Ілона Маска запустити турецький супутник

Український літак «Руслан» допоміг компанії Ілона Маска запустити турецький супутник

«Руслан» є єдиним літаком, який здатен транспонувати такі унікальні контейнери

164

Літак Ан-124-100 «Руслан» державного авіаконструктора «Антонов» доставив із французької Тулузи турецький супутник Turksat 5B для запуску аерокосмічною компанією Ілона Маска SpaceX.

Про це повідомила у фейсбуці пресслужба державного підприємства «Антонов». «Руслан» є єдиним літаком, здатним транспонувати унікальні контейнери, оскільки вони розроблені Airbus Defense and Space спеціально для перевезення літаком типу АН-124-100.

Загальна вага вантажу склала 60 тонн, а його габарити: довжина – 14,69 м, ширина – 5,45 м та висота – 4,36 м близькі до розмірів вантажного відсіку літака.

«Професіоналізм технічної бригади авіакомпанії «Антонов» є гарантією безпечного й ефективного перевезення цього делікатного й унікального вантажу. Для завантаження та розвантаження разом із бортовим краном використали зовнішній кран, а також інше спеціальне обладнання, розроблене та виготовлене нашими спеціалістами», – сказав Сергій Білозеров, спеціаліст комерційного відділу авіакомпанії «Антонов».

SpaceX запустив Turksat 5B 18-го грудня на замовлення Туреччини з мису Канаверал, де розташований майданчик для запуску космічних кораблів.

Цей супутник стане найпотужнішим для країни та надійно забезпечить широкий діапазон зв’язку не лише для Туреччини, а й для сусідніх держав протягом 35-ти років.

Нагадаємо, вчора стало відомо, що український супутник «Січ 2-30», який планує запустити компанія Ілона Маска SpaceX, уже відправили до США.

Раніше ця компанія відклала запуск українського супутника на січень, хоча раніше планувала запустити його в грудні.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
1
Шооо?
0

Коментарі