НТА > НОВИНИ > Технології та ІТ > Український супутник “Січ” перевели в “сплячий” стан через проблеми

Український супутник “Січ” перевели в “сплячий” стан через проблеми

209

Український супутник “Січ-2-1” внаслідок ряду зовнішніх чинників не міг встановити стійкий зв’язок з Землею. Фахівці перевели його в енергозберігальний режим.

Про це інформує конструкторське бюро “Південне”.

Внаслідок втраченого стійкого зв’язку, фахівцям не вдалося забезпечити своєчасну побудову штатної орієнтації супутника.

“Орієнтація залишилася такою, коли на робочі поверхні сонячної батареї потрапляє лише відбите від поверхні Землі сонячне випромінювання або короткочасне пряме випромінювання під досить малим кутом”, – повідомляють у КБ.

Це, зі свого боку, призвело до негативного впливу на енергобаланс супутника. Фахівці самостійно перезавантажили апарат й перевели його в енергозберігальний режим. Вже під час наступних сеансів відмови бортової апаратури не виявлено.

Протягом наступних одного-двох місяців положення супутника стане сприятливим для поновлення його електроенергії й переведення орієнтації до штатної.

“Наразі спеціалісти Національний центр управління та випробувань космічних засобів разом з фахівцями ДП «КБ «Південне» забезпечують зв’язок з космічним апаратом та аналізують телеметричну інформацію, готуючись до продовження льотних випробувань”, – йдеться в повідомленні.

Як відомо, 13 січня 2022 року, о 18:51:58 за київським часом, у результаті кластерного пуску ракета-носій Falcon 9 вивела український супутник дистанційного зондування Землі «Січ-2-1» на розрахункову орбіту.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
1
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі