НТА > НОВИНИ > Новини світу > Україну просять не критикувати угоду США і Німеччини про «Північний потік-2»

Україну просять не критикувати угоду США і Німеччини про «Північний потік-2»

122

Представники Білого дому закликали своїх українських колег утриматися від критики майбутньої угоди з Німеччиною, що стосується газопроводу «Північний потік-2».

Про це повідомила інформаційна агенція Politico з посиланням на джерела в американських кабінетах влади. Офіційні особи вказали, що публічні виступи проти майбутньої угоди можуть завдати шкоди двостороннім стосункам Вашингтона і Києва.

Вони додали, що чиновники також закликали українців не обговорювати потенційні плани США і Німеччини з Конгресом.

Раніше впливове видання Wall Street Journal наголосило, що «США і Німеччина досягнули угоди, що дозволяє завершити будівництво спірного російського газопроводу». Офіційна заява з цього приводу має прозвучати сьогодні, 21-го липня.

За домовленостями Вашингтон скоректує свою позицію щодо газопроводу з урахуванням інтересів Берліна. При цьому США і Німеччина готові до заходів у відповідь, якщо Росія стане використовувати постачання енергоносіїв як засіб тиску на Україну.

За словами одного з американських чиновників, США намагаються обмежити ризики, які газопровід може представляти для України і європейської енергетичної безпеки.

Якщо Росія спробує використовувати постачання енергоносіїв як зброю проти України, Берлін пообіцяв ввести санкції або застосувати інші заходи. Це означатиме поступки з боку канцлера ФРН Ангели Меркель, яка досі утримувалася від незалежних кроків проти Кремля.

Крім того, в проекті угоди передбачені інвестиції в розмірі до 1-го мільярда доларів в так званий зелений фонд, метою якого стане допомога Україні в переході на поновлювані джерела енергії. При цьому Німеччина зобов’язується внести в цей фонд початкові 175 мільйонів доларів. ФРН призначить спецпосланця для підтримки двосторонніх енергетичних проектів з Україною, на що заплановано ще 70 мільйонів доларів.

Однак є чимало критиків таких угод. «Незбалансовано і несправедливо, що Росія отримує величезну користь, а Україну б’ють через критику», – заявила Аліна Полякова, президент та генеральний директор Центру аналізу європейської політики. – Це зменшить важелі впливу України на мирні переговори з Росією, вторгнення якої на Схід України засудила міжнародна спільнота».

Нагадаємо, що США і Німеччина близькі до підписання угоди щодо газопроводу «Північний потік-2».

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі