НТА > НОВИНИ > Новини світу > Україну вперше запросили на військово-морські навчання НАТО в Бельгії

Україну вперше запросили на військово-морські навчання НАТО в Бельгії

Протимінні навчання НАТО Dynamic Move-2022 відбудуться з 31-го січня по 8-ме лютого в Остенде

131

Рішення про участь України в командно-штабних навчаннях НАТО Dynamic Move-2022 ухвалили на конференції, яка проходила в режимі онлайн. Під час заходу обговорили час і місце їх проведення, а також список країн.

Про це повідомила пресслужба Військово-морських сил ЗСУ. За підсумками конференції стало відомо, що в навчаннях візьмуть участь представники країн-членів НАТО, а також України і Марокко. Вони приєднаються до Dynamic Move-2022 як спостерігачі.

Протимінні навчання заплановані на кінець січня – початок лютого в Остенде (Бельгія). Їх проведення залежить від ситуації з коронавірусом. Минулого року цей захід скасували.

«Мета навчань – відпрацювання дій багатонаціонального штабу з управління морськими протимінними силами НАТО, а також зміцнення можливостей командного складу міжнародної спеціальної групи для проведення комплексу операцій з розмінування», – пояснив старший офіцер командування підготовки ВМС ЗСУ, капітан 2-го рангу Артем Матвієнко.

До слова, в Остенде розташована морська бельгійська та нідерландська протимінна школа Eguermin, що водночас є центром обміну досвідом НАТО.

Нагадаємо, цього тижня стало відомо, що Україна поблизу адміністративної межі з тимчасово окупованою територією Крим провела військові навчання. Відбулися батальйонні тактичні заняття з бойовою стрільбою та залученням авіації.

У вересні у Львівській області пройшли українсько-американські військові навчання Rapid Trident-2021. Участь у них узяли солдати із 15 країн-партнерів. Це важливий крок України на шляху до НАТО. Захід мав підвищити рівень підготовки українських військ, а також покращити сумісність штабів Збройних сил України, США й інших членів НАТО.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі