НТА > НОВИНИ > Суспільство > «Укрзалізниця» зазнає величезних збитків. Чи піднімуть тарифи на пасажирські перевезення

«Укрзалізниця» зазнає величезних збитків. Чи піднімуть тарифи на пасажирські перевезення

Доходи компанії 2023-го року становитимуть близько 83,9 мільярда гривень, видатки – 107,9 мільярда гривень

533

Через повномасштабне вторгнення Росії «Укрзалізниця» закінчила 2022-ий рік із чистим збитком у майже 11 мільярдів гривень.

Про це заявив голова правління «Укрзалізниці» Олександр Камишин.

Збиток від пасажирських перевезень сягнув 13-ти мільярдів гривень. Це при тому, що акціонерне товариство отримало 10 мільярдів гривень фінансової допомоги від держави.

«Ми нормально ставимося до збитків минулого року та маємо плановий збиток на 2023-ій рік, адже продовжуємо виконувати важливу державну функцію», – зазначив Камишин.

За його словами, підвищення тарифів на вантажні перевезення не дозволило суттєво компенсувати збитки, адже їх обсяги минулого року впали вдвічі через:

  • війну;
  • зруйновані підприємства;
  • блекаут;
  • обмеження на використання електроенергії.

«2023-го року через велике соціальне навантаження й обмеження вантажоперевезень «Укрзалізниця» очікує збитки у 20,2 мільярда гривень», – зазначив очільник «Укрзалізниці».

Камишин уточнив, що доходи компанії 2023-го року становитимуть близько 83,9 мільярда гривень, видатки – 107,9 мільярда гривень.

«При цьому протягом 2023-го року «Укрзалізниця» не планує підіймати тарифи ні на пасажирські, ні на вантажні перевезення», – додав він.

Нагадаємо, що в серпні «Укрзалізниця» оголосила про запуск мобільного застосунку для продажу квитків та інформування пасажирів.

У липні Світовий банк обіцяв надати «Укрзалізниці» 200 мільйонів доларів для розвитку пропускної спроможності експорту зерна.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі