НТА > НОВИНИ > Технології та ІТ > Уламки знайшли на Львівщині і Хмельниччині. Росія почала бити радянськими Х-55, що можуть нести ядерний заряд

Уламки знайшли на Львівщині і Хмельниччині. Росія почала бити радянськими Х-55, що можуть нести ядерний заряд

Після обстрілу в районах сіл Субіч та Княжпіль Кам’янець-Подільського району Хмельницької області та в селі Заставне на Львівщині експерти виявили фрагменти крилатих ракет Х-55, які до цього часу росіяни не застосовували

1039

Ворог почав застосовувати радянські ракети, які здатні нести ядерний заряд. Це Х-55, уламки яких знайшли на Львівщині та Хмельниччині після обстрілу.

Про це повідомив представник Центрального воєнно-наукового управління Генерального штабу Збройних Сил України, полковник Микола Данилюк на брифінгу в Military Media Center.

За словами Данилюка, для масованих атак Росія використовує різні типи засобів повітряного нападу. Зокрема, 31 жовтня – з 7:00 по 10:00 – по Україні випустили понад 50 крилатих ракет, більшість з яких  ідентифікували як ракети Х-101 та ракета 3М-14 зі складу комплексу «Калібр».

Утім після обстрілу в районах сіл Субіч та Княжпіль Кам’янець-Подільського району Хмельницької області та в селі Заставне Львівської області експерти виявили фрагменти крилатих ракет, які до цього часу росіяни не застосовували. Уламки продемонстрували на брифінгу.

«Встановили, що ці фрагменти належить «ядерній» стратегічній крилатій ракеті Х-55. Це радянська ракета, яка призначена для завдавання ударів по стратегічних цілях, координати яких завчасно відомі. Вона здійснює політ на гранично малій висоті, на дозвуковій швидкості зі спроможністю огинання рельєфу місцевості», – розповів полковник Данилюк.

На його погляд, використання крилатих ракет радянського виробництва, які споряджені невибухонебезпечною бойовою частиною може мати кілька причин. Одна із них – це демонстраційні дії, відволікання і виснаження на себе уваги української ППО, щоб «розчистити» шлях до об’єктів критичної інфраструктури сучасним Х-101 та «Калібрам».

Водночас додав, що навіть неспоряджена ракета становить значну загрозу через невибірковість ураження, власну кінетичну енергію та залишки палива. Про це свідчить удар, коли ракета Х-55 влучила в житловий будинок.

Микола Данилюк відзначив, що на всіх виявлених Х-55 були навмисно стерті серійні номери. Тож він припустив, що, можливо, йдеться про ракети, які у 1991 році  Україна передала Російській Федерації.

Основні характеристики Х-55 СМ

Х-55 — радянська стратегічна авіаційна крилата ракета, яку розробили в кінці 1970-х — початку 1980-х років для озброєння стратегічних бомбардувальників. Перший пуск Х-55 з переобладнаного літака Ту-95М-5 відбувся 23 лютого 1981 року.

Ракети летять на дозвукових швидкостях на гранично малих висотах з огинанням рельєфу місцевості. Призначена для застосування проти стратегічно важливих стаціонарних наземних цілей із заздалегідь відомими координатами.

Носіями Х-55 є стратегічні бомбардувальники Ту-95, Ту-160.

 

  • дальність польоту — до 3500 км;
  • швидкість польоту —720-830 км/год;
  • висота пуску — 0,6-12 км;
  • висота польоту (на марші) — 40-110 м;
  • розміри — 6×3 м;
  • стартова маса —1,5 тонни (паливо — 260 кг);
  • маса бойової частини — 410 кг;
  • потужність — 200-500 кілотонн;
  • точність — до 20 м.

Фото: відкриті джерела, АрміяІнформ

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
1
Сумно
1
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
2

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі