НТА > НОВИНИ > Унаслідок запуску “Північний потік-2” Україна щорічно втрачатиме 5-6 млн дол. США

Унаслідок запуску “Північний потік-2” Україна щорічно втрачатиме 5-6 млн дол. США

192
Унаслідок запуску "Північний потік-2" Україна щорічно втрачатиме 5-6 млн дол.

Унаслідок запуску російського газопроводу “Північний потік-2” Україна щорічно втрачатиме близько 5-6 млн доларів США.

Про це у розмові з ExPro заявив керівник Оператора ГТС України Сергій Макогон.

Йдеться, що Україна досі не знайшла компромісного варіанту, згідно з яким, не зазнає щорічних витрат у розмірі 5-6 млн доларів США. За словами Макогона, залишається тільки надія на те, що санкції зможуть зупинити будівництво “Північного потоку-2”.

Крім того, керівник Оператора ГТС України стверджує, що унаслідок постачання газу через “Північний потік-2”, його ціна автоматично зросте, оскільки вартість транспортування з Німеччини буде дорожче.

Повідомляється, що це ще близько 2-3 млрд доларів США, які Україна щорічно буде втрачати. Крім того, у розрахунок буде включено додаткові субсидії, оскільки вартість газу значно зросте, зокрема, до 50 доларів США за 1 тис. кубометрів.

“Я оцінюю прямі й непрямі втрати України від запуску “Північного потоку-2″ в 5-6 млрд доларів на рік”, – заявив Макогон, згідно з власними підрахунками.

Нагадаємо, у Сполучених Штатах Америки проєкт газопроводу “Північний потік-2” найменували “поганим проєктом”, оскільки запевнені, що унаслідок кібератаки супроти трубопроводу введуть санкції.

Крім того, на саміті G7 міністр закордонних справ Німеччини Маас та держсекретар США  Блінкен, так і не дійшли спільної позиції щодо газопроводу “Північний потік-2”.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі