НТА > НОВИНИ > Новини світу > Унікальна знахідка. У Греції розкопали фігуру молодого Геракла

Унікальна знахідка. У Греції розкопали фігуру молодого Геракла

Дохристиянські статуї використовували у громадських місцях головних міст Візантійської імперії

410

У стародавньому місті Філіппи на півночі Греції археологи виявили величезну статую молодого Геракла, мозаїку з 12-ма подвигами якого знайшли нещодавно в Туреччині. Це пам’ятка II століття нашої ери, вона у хорошому стані, свого часу, ймовірно, служила окрасою громадського фонтану.

Про це повідомив Аrkeonews. У статуї немає ніг і половини руки, але водночас залишилися в дуже хорошому стані голова, тулуб і характерна для античного героя Геракла шкура Німейського лева, а також вінок із виноградного листя, обв’язаний навколо його голови стрічкою, що звисає з шиї та плечей.

Археологи зазначили, що статуя, можливо, була частиною багатого фонтану з великою кількість прикрас, його також знайшли поруч.

Статуї класичної та римської епох використовували для прикраси будівель і громадських місць до пізньовізантійського періоду.

Ця знахідка підтверджує, що дохристиянські статуї використовували у громадських місцях головних міст Візантійської імперії.

Стародавні Філіппи стали місцем останньої битви між арміями прихильників Цезаря Октавіана та Марка Антонія й арміями його вбивць Марка Юнія Брута та Гая Касія Лонгіна 42-го року до нашої ери. Золотий час міста припав на часи Римської імперії, а покинули його лише після османського завоювання 14-го століття.

Нагадаємо, в червні в Сокільниках, що неподалік Львова, археологи під час розкопок знайшли давні слов’янські поселення.

У лютому цього року американські й австралійські археологи під час спільної експедиції знайшли затонулий корабель мандрівника та першовідкривача капітана Джеймса Кука. На його пошуки вони витратили 22 роки.

Оцініть новину
Клас!
2
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі