НТА > НОВИНИ > Новини науки > Унікальний 600-літній меч знайшли археологи в замку біля Тернополя

Унікальний 600-літній меч знайшли археологи в замку біля Тернополя

278

Археологи знайшли унікальний меч XVI століття у замку в Кременці, що в Тернопільській області.

Про це повідомляється на сторінці Ukraine Arms and Armour Collection Gredunov Evgeniy у Facebook.

Есток доби прекрасної Бони Сфорци Міланської з під Кременця. Вірогідно північноіталійської роботи“, – йдеться у повідомленні.

Меч було знайдено зовсім нещодавно – у червні 2021 року. Незабаром його планують показати на виставці, присвяченій козацтву часу Гетьмана Сагайдачного та 400-річчю битви під Хотином.

Постать самої Бони заслуговує на окрему розповідь. І це не про зброю. Тож насолоджуйтесь цим рідкісним артефактом“, – зазначили у групі.

Бона Марія Сфорца д’Арагона – ким вона була

Бона Марія Сфорца (2 лютого 1494 -19 листопада 1557) – Велика Княгиня Литовська, Руська і Жемайтійська. Була дружиною короля Сигізмунда I Старого.

За походженням герцогиня Міланська, неаполітанська принцеса, дочка міланського герцога Джан Галеаццо Сфорца та Ізабели Арагонської.

На території Королівства Польського і Великого князівства Литовського і Руського володіла замками, зокрема, у Кременці, де знайшли меч. Там вона заклала шпиталь, надала кошти для римо-католицької парафії. А 4 квітня 1536 року Сигізмунд I Старий передав кременецький замок із селами дружині Боні.

Королева Бона володіла Кременецькою волостю з 1536 по 1556 роки.

 

Оцініть новину
Клас!
2
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі