НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Уперше в Україні однорічному малюку пересадили печінку від посмертного донора

Уперше в Україні однорічному малюку пересадили печінку від посмертного донора

Операцію провели у Львові місцеві трансплантологи та їхні колеги, які спеціально прибули з Києва

412

У Дитячій лікарні Першого територіального медичного об’єднання Львова ще 12 січня провели унікальну операцію, під час якої однорічному хлопчику – Артему з Прикарпаття – вперше в Україні трансплантували печінку від посмертного донора.

Як повідомлялося, сам орган для пересадки також уперше доставили гвинтокрилом – до Львова з Вінниці. Тоді 400 км подолали за 1,5 години.

«Нині, на сьому добу після операції, можемо нарешті сказати: печінка працює, стан дитини стабільний. Пацієнт – хлопчик Артемчик із маленького села на Прикарпатті вагою всього 9,5 кг. Він народився із непрохідними жовчовивідними шляхами. Діагноз – атрезія жовчних протоків, виражена печінкова недостатність. Його дитині поставили на третьому місяці життя. Хворобу в малюка видавали жовта шкіра та склери очей, а ще великий животик. Печінка поступово відмовляла», – розповіли у першому ТМО Львова.

У серпні 2021 року 22-річній мамі малюка Христині повідомили, що єдиний вихід врятувати сина – трансплантація печінки. Серед родичів ніхто не підходив, щоб стати донором для Артема. А від посмертного донора таким маленьким дітям в Україні пересадок ще не робили.

Останні чотири місяці хлопчик з мамою жили в лікарні. 6 січня у медичній палаті Артем зустріч свій свій перший День народження.

12 січня стало відомо, що у Вінницькій обласній клінічній психоневрологічній лікарні ім. акад. О. Ющенка є донорський орган після смерті 44-річного чоловіка, в мозку якого розірвалася аневризма. Родина чоловіка підписала згоду на вилучення органів.

Печінку, яка поза тілом «живе» максимум 12 годин, з Вінниці доправив вертоліт Нацполіції. Орган в дитячій лікарні на Орлика зустріли трансплантологи – львівські лікарі та їхні колеги з київської лікарні «Феофанія», які приїхали на допомогу.

Спершу лікарі розділили донорську печінку, аби взяти для маленького Артемчика її частину. Потім розпочалася сама трансплантація, яка тривала близько 12 годин.

Відтоді малюк перебуває в реанімації під цілодобовим моніторингом.

«Успішна операція – це лише половина шляху, попереду не менш складна його частина, виснажений хворобою організм дитини має адаптуватися до життя з новим органом. Та наш колектив докладає максимум зусиль, але Артемко пройшов свій шлях до одужання якомога швидше», – наголошують медики.

Оцініть новину
Клас!
2
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі