НТА > НОВИНИ > Погода > Ураган Іда. Звідки прийшла руйнівна сила та куди рухається далі

Ураган Іда. Звідки прийшла руйнівна сила та куди рухається далі

“Пересічний і незагрозливий” ураган, який уперше зафіксували у 2009 році, вже зараз забрав життя близько 40 осіб, та вперше в історії затопив Нью-Йорк

277

Іда – атлантичний циклон четвертої категорії, який наробив уже чимало лиха в США, наближається до Мексиканської затоки.

Сестра «Катріни»

Про найсвіжіші руйнівні наслідки цього буревію-урагану читайте тут. За інформацією Суспільного, «Іда» – шторм четвертої категорії, який проходить у 16-ті роковини урагану «Катріна», що спустошив Луїзіану та Міссісіпі. Ба більше, місце сходження «Іди» на сушу розташоване за 72 кілометри на захід від місця сходження тодішньої «Катріни».

Зі швидкістю вітрів «Іди» до 250 кілометрів на годину цей буревій четвертої категорії став п’ятим за силою ураганом, який будь-коли обрушувався на територію США. Через декілька годин сила шторму зменшилася до першої категорії з максимальними вітрами 155 кілометрів на годину.

Як повідомив Bloomberg із посиланням на дані органів боротьби з паводками, річка Міссісіпі розпочала текти у зворотному напрямку на південному сході Луїзіани, позаяк ураган «Іда» витісняє велику кількість морської води.

Звідки взялася «Іда»

Уперше ураган-буревій «Іда» зафіксували 2009-го року. Тоді його назвали пересічним і незагрозливим – одинадцятий за рахунком тропічний циклон, дев’ятий шторм і третій за рахунком ураган в сезоні атлантичних ураганів року.

На той момент він сформувався зі звичного низького тиску протягом декількох днів у листопада біля узбережжя Коста-Ріки, а далі обрушився на частину Нікарагуа. Експерти не вбачали в цьому нічого надзвичайного.

Наче образившись на таку «неповагу» до себе, «Іда» знову активізувалася аж тепер. Національний центр ураганів США розпочав відстежувати «норовливу хуліганку» 23-го серпня.

Через чотири дні «Іду» охарактеризували ураганом першої категорії. Ще через два дні – четвертої категорії. 29-го серпня він стрімко напав на штати Луїзіана та Міссісіпі. Там оголосили режим надзвичайного стану та примусово евакуювали населення.

Найсильніший удар «Іди» по Новому Орлеану (штат Луїзіана) припав на 19:00 29-го серпня. Вітер зі швидкістю близько 250 км / год вдарив в узбережжя Луїзіани, розпочалися повені та потопи в прибережних зонах. Однак коли ураган прийшов на континент, відразу впав до другої категорії.

Понад 70% штату Луїзіани знеструмило. Без світла залишилися понад мільйон будинків. Ураган змусив річку Міссісіпі змінити напрямок потоку. В результаті урагану загинуло більше 40 осіб.

Зміни клімату спричиняють лихо

За інформацією Deutsche Welle, з 1970-го по 2019-ий роки у світі в результаті небезпечних кліматичних, метеорологічних та гідрологічних явищ загинули понад 2 мільйони людей. Матеріальні збитки від них склали близько 3,64 трильйона доларів.

Про це 1-го вересня повідомила Всесвітня метеорологічна організація, що є спеціалізованою установою ООН. «У період з 1970-го по 2019-ий рік відбулося понад 11 тисяч стихійних лих, що спричинили понад 2 мільйони смертей, і 3,64 трильйона доларів збитків за оновленими даними», – йдеться у доповіді.

Зазначається, що у світі за останні 50 років суттєво збільшилася кількість пов’язаних з погодою лих. Підкреслюється, що «зміна клімату призводить до збільшення кількості екстремальних погодних явищ», на які припало «45% всіх зареєстрованих смертей і 74% всіх зареєстрованих економічних збитків».

Зокрема, 44% катастроф пов’язані з повенями (річкові повені 24%, загальні повені 14%), а 17% – з тропічними циклонами. Тропічні циклони та посухи стали найпоширенішою небезпекою для збільшення смертності (38% та 34% смертей).

Нагадаємо, що за прогнозами директора Українського гідрометеорологічного центру Миколи Кульбіди, в Україні за останні роки значно збільшилася середньорічна температура. Це може призвести до того, що вже через якихось два десятки років в Україні не буде зими.

Фото Суспільне

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі