НТА > НОВИНИ > Новини світу > Уродженця Львова Фрідмана затримали і відпустили під заставу в Лондоні

Уродженця Львова Фрідмана затримали і відпустили під заставу в Лондоні

Із лютого близький до Володимира Путіна олігарх Михайло Фрідман перебуває під міжнародними санкціями

325

Національна агенція з боротьби зі злочинністю Великої Британії (NCA) ще в четвер, 1-го грудня, затримала 58-річного російського олігарха за підозрою у відмиванні грошей.

Про це сказано в повідомленні NCA за 3-тє грудня.

Також в рамках операції затримали 35-річного чоловіка – співробітника особняка, у якому проживав 58-річний заарештований. Першого затримали на виході з будинку зі сумкою, в якій були тисячі фунтів готівкою. Його підозрюють у відмиванні грошей та перешкоджанні роботі поліції, а також 39-річного чоловіка – через підозру у відмиванні грошей та змові з метою шахрайства.

Згодом усіх трьох затриманих звільнили під заставу.

Британська агенція не називає прізвищ затриманих. Але, за даними «Української правди», йдеться про мільярдера Михайла Фрідмана.

Російські медіа теж підтвердили інформацію саме про його затримання британською поліцією.

«Фрідмана затримала поліція. Але, за нашою інформацією, його поки що відпустили під заставу», – сказав співрозмовник російської пропагандистської агенції «ТАСС».

Також він відзначив, що наразі іншої інформації щодо затримання немає.

Як відомо, Михайло Фрідман є уродженцем Львова, має громадянство Росії та Ізраїлю. Співвласник і голова наглядової ради консорціуму «Альфа-Груп», куди входить великий приватний «Альфа-банк». Статок Фрідмана оцінюють у близько 15 мільярдів доларів. За деякими даними, він входить до першої десятки російських мільярдерів.

У Львові його знають як мецената добре відомого у світі фестивалю Alfa Jazz Fest, який згодом частково змінив назву, щоби не мати прив’язки до одіозного олігарха з оточення Володимира Путіна.

З лютого Фрідман перебуває під міжнародними санкціями як особа, яка активно підтримувала матеріально або фінансово й отримувала вигоду від російських керівників, відповідальних за захоплення Криму та дестабілізацію України.

Нагадаємо, що 19-го жовтня указ президента України Володимира Зеленського ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони запровадити санкції щодо півтори тисячі фізичних та юридичних осіб з Росії. До цього списку потрапив і Михайло Фрідман зі своєю родиною.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі