НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Уряд посилив карантин для «жовтої» зони. Що змінилося для українців

Уряд посилив карантин для «жовтої» зони. Що змінилося для українців

Посилили вимоги щодо вакцинації у “жовтих” зонах карантину

217

Кабінет міністрів України сьогодні, 24 листопада, затвердив рішення про зміну умов адаптивного карантину, яким посилив вимоги щодо вакцинації від COVID-19 у “жовтих” зонах карантину.

Про це заявили голова МОЗ Віктор Ляшко і прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду 24 листопада, пише ТСН.

«Сьогодні затвердимо рішення про зміну умов адаптивного карантину, яким буде посилено вимоги щодо вакцинації у «жовтих зонах карантину», – повідомив Шмигаль.

Також голова МОЗ Віктор Ляшко пояснив, що наразі в деяких країнах ЄС фіксується нових спалах коронавірусу і, попри покращення ситуації з COVID-19 в Україні, державі треба готуватися теж до повторного зростання.

Як повідомив Ляшко, зміни в умовах адаптивного карантину стосуються правил на «жовтому» рівні протиепідемічної небезпеки.

Що зміниться у «жовтій» зоні

Якщо раніше, за словами Ляшка, бізнес міг обирати моделі діяльності в цій зоні, тобто не перевіряти документи про вакцинацію, або негативний тест, але працювати відповідно до певних обмежень за площею, або перевіряти документи та працювати без обмежень, то нові правила не передбачають такої можливості.

«У «жовтому» рівні, громадські заклади, заклади культури, спортзали, ресторани можуть працювати за умови вакцинації всього персоналу принаймні однією дозою вакцини, або наявності негативного тесту чи сертифікату про одужання. Це ж правило і стосується приймання відвідувачів. Останні повинні бути вакциновані принаймні однією дозою, або мати сертифікат про одужання чи негативний тест», – наголосив Ляшко.

Крім того, працівники закладів мають не просто запитувати про наявність сертифіката чи перевіряти їхню візуальну наявність, а повинні зчитувати смартфоном QR-код «ковід»-сертифікату.

«Для зчитування не потрібно додаткових чи засобів. Достатньо своїм додатком «Дія» зчитати QR-код», – пояснив голова МОЗ.

Штраф за неналежну перевірку — від 34 до 170 тисяч грн.

Також він зазначив, що «жовтий» сертифікат чинний тепер 30 днів замість 120 днів.

Нагадаємо,  що раніше у Міністерстві охорони здоров’я повідомляли, що розробляють зміни до правил «жовтої» зони адаптивного карантину. Зазначалося, що у «жовтому» рівні епідемічної небезпеки для роботи в карантинних обмеженнях необхідно буде мати повний курс вакцинації – як для працівників, так і для відвідувачів громадських закладів.

Зазначимо, що минулої доби в Україні захворіли більше 14 тисяч людей, та майже 600 померли.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі