НТА > НОВИНИ > Економіка > Уряд заборгував українцям майже 3 млрд гривень за лікарняні

Уряд заборгував українцям майже 3 млрд гривень за лікарняні

87
Заборгованість з виплати лікарняних наразі сягає приголомшливої суми – близько 3 мільярдів гривень. Але уряд буцім вже вирішив проблему з відповідними виплатами.

Про це на пресконференції повідомив перший заступник міністра соціальної політики Євген Котик, передає Укрінформ.

Говорячи про обсяг заборгованості за листками тимчасової непрацездатності, посадовець зазначив: “На сьогодні це близько 3 млрд грн”.

За його словами, уряд ухвалив рішення щодо виділення коштів для Фонду соцстрахування, і після проведення всіх необхідних бюджетних процедур вони будуть перераховані на погашення заборгованості.

Котик зауважив, що така заборгованість пов’язана зі спалахом захворюваності на COVID-19, коли наприкінці 2020 року вдвічі збільшилася кількість листків тимчасової непрацездатності та тривалість перебування на лікарняному.

На його переконання, запуск електронного лікарняного дасть змогу пришвидшити виплату.

Раніше у Фонді соціального страхування заявили, що оплачуютьлікарняні у повному обсязі. Там зазначили, що тривалість затримки коливається, адже залежить від суми щоденних надходжень до бюджету Фонду.

Наприклад у березні така затримка складала 21 робочий день або 1,8 млрд грн. Впливають на швидкість виплат і непрофінансовані заяви-розрахунки на суму 0,8 млрд грн, термін оплати яких складає 10 робочих днів відповідно до законодавства.

Василь Маркович

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі