НТА > НОВИНИ > Новини світу > Уряд закликає нардепів не голосувати за ініціативу про статус основного союзника США поза НАТО

Уряд закликає нардепів не голосувати за ініціативу про статус основного союзника США поза НАТО

259

Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина вважає недоречною і несвоєчасною ініціативу депутатів просити Конгрес США про надання Україні двостороннього статусу основного союзника США поза НАТО.

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook. «З точки зору іміджу країни така ініціатива, за лічені дні після зустрічі двох лідерів, виглядає як свідома і недалекоглядна політична диверсія», – зазначила Стефанішина.

За її словами, під час зустрічі Джо Байден і Володимир Зеленський вже визначили формат взаємодії з питань не лише національної, але і регіональної безпеки у чорноморському регіоні, який передбачає підтримку євроатлантичних прагнень України; співробітництво у рамках двосторонньої угоди про стратегічні основи оборонної співпраці; в рамках партнерства з розширеними можливостями у рамках НАТО.

Віцепрем’єрка зазначила, що пропоновану до розгляду у Раді ініціативу не проговорювали на рівні лідерів держав, вона ні на крок не наближає Україну до конституційно закріпленого курсу на євроатлантичну інтеграцію та членства в НАТО; не має практичної доданої вартості, адже Україна вже має набагато більше можливостей, ніж міг би дати цей статус.

«Жодних гарантій статус «основного союзника поза НАТО» не дає. Афганістан теж є «союзником поза НАТО». Гарантією безпеки України є реформований відповідно до стандартів та принципів НАТО сектор безпеки й оборони та посилення співпраці з НАТО на всіх рівнях», – написала Стефанішина.

За її словами Україна здатна дати додаткові аргументи тим, хто зараз у НАТО стримано реагує на прагнення України стати членом Альянсу. Це питання буде використано російською пропагандою як приклад нових хитань України. Занадто довго Україна була непередбачуваним та непослідовним партнером, що лише шкодило взаєминам з Альянсом.

«Настав час дій, а не гучних слів чи знакових статусів. Тим паче, коли йдеться про статус створений для країн, які через своє географічне розташування не можуть претендувати на членства в НАТО та й не мають подібних амбіцій», – додала вона.

Раніше посол України у США Оксана Маркарова застерегла депутатів Верховної ради у зв’язку з їхнім наміром просити Конгрес США про надання Україні двостороннього статусу основного союзника Сполучених Штатів Америки поза НАТО.

Натомість спікер Ради Дмитро Разумков підписав розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання 8-го вересня для ухвалення звернення щодо надання Україні статусу основного союзника США поза НАТО.

Нагадаємо, що Афганістан з 2012-го року має такий статус. Однак він не вберіг цю країну від жорсткої політичної кризи із зміною влади.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі