НТА > НОВИНИ > Здоров'я > Усе падає з рук. Лікарка про вплив сонячного затемнення

Усе падає з рук. Лікарка про вплив сонячного затемнення

Сьогодні мешканці Землі зможуть побачити надзвичайне астрономічне явище – кільцеве сонячне затемнення. В Україні воно розпочнеться о 13:26 за київським часом, максимальної фази досягне о 14:15, закінчиться о 15:03.

214

NTA запитали у лікарки-кардіологині Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Надії Коваль, чи справді впливає це явище на людину, як себе вберегти та хто найчастіше страждає від сонячного затемнення.

Хірурги відкладають операції

За словами кардіологині, під час сонячного чи місячного затемнення часто спостерігається більша кількість поступлень до лікарні. А деякі хірурги відкладають операції, адже у цей день у пацієнтів можуть виникнуть сильні кровотечі.

«Хірурги бояться брати планові операції у такі періоди, бо бувають кровотечі, які не можливо зупинити. Тому в дні місячного та сонячного затемнення стараються відкладати операції», – розповідає лікарка Надія Коваль.

Утім, додає, що такі ознаки не дослідженні і нічим не підтвердженні. Але є внутрішні лікарські спостереження.

Усе падає з рук

Одними із найпоширеніших симптомів під час астрономічного явища є слабість, тривожність та підвищене серцебиття. Надія Коваль зазначає, що окрім цього у молодих людей, які ведуть малорухливий спосіб життя, спостерігаються перепади тиску.

«Людина є здоровою, але звертається з такими проблемами як дискомфорт, посилене серцебиття, головний біль, тривожність та ще й порушується сон. Бувають і психосоматичні прояви», – пояснює Надія Коваль.

Лікарка-кардіологиня пригадує, що ще у студентські роки викладачі розповідали їй про загострення у пацієнтів, які мають проблеми із психікою.

«У такі дні психіатри та психологи намагаються бути обережними із пацієнтами, які мають чи мали проблеми з психікою, адже вони дуже збуджені під час затемнення», – розповідає експертка.

Попри активний наплив хворих до лікарні, у тих, хто перебуває на стаціонарі також проявляються різні симптоми. Кардіологиня Надія Коваль стверджує, що бувають випадки, коли трапляється, навіть, інфаркт чи інсульт.

Можна і без коньяку, але з водою

Сонячне затемнення дуже сильно впливає на наш організм, йде потужне навантаження на систему регуляції, а тому Надія Коваль, щоб уникнути дискомфорту із здоров’ям, рекомендує пити багато води та більше перебувати на свіжому повітрі. Особливо тим, хто має хронічні хвороби.

«Коньяк не треба пити, хіба якщо дуже хочеться. Потрібно вживати багато води, старатися не перевантажуватися фізично, багато гуляти, їсти фрукти не вживати алкоголь та жирну їжу. Адже це все, в такі період, дуже погано впливає на нервову систему», – рекомендує лікарка.

Хто побачить затемнення

Нинішнє сонячне затемнення зможуть побачити мешканці 60 країн, серед яких є і Україна. Втім, нам доступно буде тільки 5% від всього затемнення. Найкраще «вогняне кільце» можна буде спостерігати у Канаді, Росії та Гренландії.

Наступне сонячне затемнення  цього року відбудеться 4 грудня. Щоправда, мешканці України його не побачать. Спостерігати за ним можна буде в Антарктиді, Африці, Австралії та новій Зеландії.

А от 25 жовтня 2022 року українцям обіцяють «сонячне видовище» аж на 51%.

Востаннє повне сонячне затемнення відбулось 14 грудня 2020 року.

Софія Лепех

 

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі