НТА > НОВИНИ > Суспільство > “Усмішка хижака”. До українських полярників завітав морський леопард

“Усмішка хижака”. До українських полярників завітав морський леопард

Полярники зустріли головного хижака Антарктиди

503

Українські полярники з арктичної станції «Академік Вернадський» днями зустріли головного хижака Антарктиди – морського леопарда.

Про це повідомляють у Національному антарктичному науковому центрі

Морський леопард – один з представників родини Тюленевих, що зустрічаються в районі станції «Академік Вернадський». Побачивши дослідників з камерами, він не злякався, а навпаки позував і показав свою «усмішку».

Полярники кажуть, що попри милий вигляд, ця тварина є одним з головних хижаків континенту. На відміну від родичів, зокрема тюленів Уедделла чи крабоїдів, він смакує не лише крилем чи рибою, а й пінгвінами та іншими тюленями. Не даремно він отримав таку назву.

Довжина леопарда досягає 3-4 метри, а вага 300-400 кг. Завдяки формі тіла та видовженим переднім кінцівкам він дуже швидко плаває у воді та розвиває швидкість до 40 км на годину.

Також дослідники пояснили, чому саме з кінця антарктичного літа (в Південній півкулі зараз літо) леопардів можна дедалі частіше зустріти поблизу острова.

«Як ми багато разів розповідали, з антарктичної весни до осені околиці «Вернадського» стають «пологовим будинком» та «дитсадком» для Субантарктичних пінгвінів. Тут народжуються, ростуть та вчаться самостійному життю маленькі. Саме на них поблизу берегів очікує морський леопард, адже вполювати у воді недосвідчене пташеня набагато простіше, ніж дорослу тварину», – кажуть полярники.

Нагадаємо, що українські полярники опублікували веселе відео, як пінгвіни вистрибують на берег. Субантарктичні пінгвіни, яких вдалося зняти на відео, є найшвидшими серед усіх і можуть розганятися до 36 кілометрів на годину.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
1
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі