НТА > НОВИНИ > Війна > Уже є перевага по деяких позиціях, а нова зброя дасть тотальне домінування, – військовий експерт

Уже є перевага по деяких позиціях, а нова зброя дасть тотальне домінування, – військовий експерт

Ленд-ліз стане вирішальним, адже високотехнічна зброя дозволить українцям не лише ефективно йти в контрнаступ, але й домінувати над ворогом

565

Українські сили вже мають перевагу по деяких позиціях над окупантами. Але ленд-ліз справді буде визначальним. Нова високотехнічна і високотехнологічна зброя дозволить не просто ефектно контрнаступати, а тотально домінувати на фронті.

Військовий експерт Олександр Коваленко у спецефірі NTA оцінив нинішню ситуацію на територіях бойових дій.

Передусім, він заявив, що довго анонсована битва за Донбас так і не почалася, а за два місяці на донбаському плацдармі так і не змогли розширити межі так званих «ЛНР» і «ДНР».

«Хіба це наступ? Якщо дивитися на просування, то це менше кілометра на добу. Це не те, що може свідчити про велику битву. Але цьому є пояснення. Не вистачає ресурсів – і людських, і технічних. Окрім того, ми бачимо як доволі вдало ідуть у контрнаступ українські сили в тих напрямках, які в першу чергу треба використовувати саме для вдалого контрнаступу», – прокоментував експерт.

Зокрема, він має на увазі Харківську область, де українці поступово звільняють населені пункти. За прогнозом Коваленка, до кінця тижня побачимо на півночі та північному сході повну деокупацію захоплених територій після чого на північно-східному напрямку від Харкова почнеться справді ефективний контрнаступ.

Запорізька область, за його словами, також дуже важливий плацдарм і на ньому ЗСУ також почали контрнаступальні дії, які можуть нанести ураження російським окупантам, змусять їх відступати.

«Так, деякі підрозділи російських військ зайняли певні населені пункти. Наприклад, Попасна. Але що таке Попасна зараз? Це практично знищений населений пункт. Що там зараз захищати? Попасна – це весь результат великої битви? Це не перемога – це ганьба. На попаснянському плацдармі зосереджені 7 БТГ, а це одна батальйонна тактична група на майже 3 кілометри фронту. Це ніби прийнятно, але місяць боротьби за один населений пункт! Це ознака неспроможності ведення наступальних і бойових дій», – впевнений Олександр Коваленко.

На його думку, ЗСУ не будуть рухатися вперед великими силами. Стратегія ЗСУ – це передусім ведення оборонної війни у міксі із контрнаступальними діями по найслабших напрямках у нашого ворога. Тим паче, що ворог виснажуються.

«Тому ми вже зараз можемо казати, що українці мають по деяким позиціям перевагу над окупантами. Але ленд-ліз, звісно, буде визначальним: це буде високотехнічна зброя, високотехнологічна. Вона дозволить не просто ефектно контрнаступати, а тотально домінувати», – спрогнозував Олександр Коваленко.

 

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі