НТА > НОВИНИ > Новини світу > В Антарктиді зафіксували найнижчу температуру за всю історію спостережень

В Антарктиді зафіксували найнижчу температуру за всю історію спостережень

147

Упродовж квітня – вересня 2021 року дослідницька станція, розташована на високому плато в Антарктиді, зафіксувала середню температуру -61°C. Це найнижча температура за всю історію спостережень.

Про це повідомляє Live Science.

Зазначається, що -61°C на південному полюсі –  це найнижча температура, яку реєстрували з початку ведення обліку (з 1957 року). Також вона приблизно на 2,5 °C нижча за середню температуру, яку фіксували упродовж  останніх 30 років.

Попередній рекорд найхолоднішої зими був 1976 року, який становив -60,6 °C.

Припускають, що таку низьку температуру зумовив сильний полярний вихор у стратосфері, другому шарі атмосфери планети від поверхні Землі.

“Здебільшого вітри в полярній стратосфері були сильнішими, ніж зазвичай, що пов’язано зі зміщенням струменевої течії до полюсу. Це стримує холодне повітря над більшою частиною Антарктиди”, — повідомила  учена із Національного управління океанічних й атмосферних досліджень (NOAA)  Емі Батлер.

Окрім того, сильний полярний вихор також призводить до більшого виснаження озонового шару у стратосфері. Озон захищає поверхню Землі від шкідливих ультрафіолетових променів, а його виснаження може розширити озонову діру над Антарктидою.

Нагадаємо, що дослідницький корабель «Джеймс Кларк Росс», який Україна придбала у Великої Британії для проведення антарктичних місій, зайшов до одеського порту.

Читайте також “Українські вчені виявили в Антарктиді рештки кита, який жив понад 1 300 років тому”.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі