НТА > НОВИНИ > Новини світу > В Арктиці зафіксували рекордну спеку: 38° тепла

В Арктиці зафіксували рекордну спеку: 38° тепла

Новий температурний рекорд в Арктиці було зафіксовано влітку 2020 року в Верхоянську

502

Всесвітня метеорологічна організація (ВМО) офіційно визнала новий температурний рекорд в Арктиці + 38 °C, який було зафіксовано влітку 2020 року в Верхоянську.

Про це йдеться у пресрелізі Всесвітньої метеорологічної організації.

У вівторок, 14 грудня, ВМО визнала новий температурний рекорд для Арктики 38°C (100,4 °F), зареєстрований у російському місті Верхоянську 20 червня 2020 року.

Як зазначається у пресрелізі, ця температура, яка більше підходить Середземномор’ю, ніж Арктиці, була виміряна на метеорологічній наглядовій станції під час виняткової і тривалої сибірської хвилі тепла.

Протягом більшої частини літа 2020 року середні температури в арктичній зоні Сибіру перевищували норму на 10 °C, що спричиняло руйнівні пожежі, викликало масштабну втрату морського льоду та відіграло важливу роль у тому, що 2020 став одним з трьох найтепліших років в історії спостережень.

«Цей новий для Арктики рекорд є черговим показником у серії спостережень, що надійшли в Архів даних ВМО про екстремальні метеорологічні та кліматичні явища і стали тривожним сигналом зміни нашого клімату. У 2020 році також було зафіксовано новий температурний рекорд (18,3 °C) для Антарктичного континенту», – повідомив генеральний секретар ВМО професор Петтері Таалас.

Він також зазначив, що зараз дослідники ВМО працюють над тим, щоб перевірити показання температури 54,4 °C, зареєстровані у 2020 та 2021 роках у найспекотнішому місці у світі – Долині Смерті у Каліфорнії, та підтвердити новий температурний рекорд для Європи – 48,8 °C, зареєстрований на італійському острові Сицилія цього літа.

Нагадаємо, що 18,3 градуса за Цельсієм зафіксували на аргентинській дослідницькій станції «Есперанса» на Антарктичному півострові 6-го лютого.

ООН зафіксувала перший випадок масштабного голоду через кліматичні зміни. Йдеться про південь Мадагаскару.

Нагадаємо, що в ООН назвали наступну небезпеку для людства — дефіцит води та посуха заподіюють шкоду в таких масштабах, що це може конкурувати з пандемією COVID-19.

Експерти попереджають, що глобальне потепління вище 1,5°C стане катастрофою для острівних держав Тихого океану. Деякі країни зникнуть через підвищення рівня моря протягом століть, заявив Нікола Казуле, керівник відділу досліджень організації Greenpeace Australia Pacific.

Читайте також «Після повеней і пожеж – землетруси та руйнівні вулкани. Чому трясе світ».

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі