НТА > НОВИНИ > Новини науки > В Греції виявили гробницю матері Олександра Македонського

В Греції виявили гробницю матері Олександра Македонського

214

На півночі Греції виявили втрачену гробницю Олімпіади – дружини царя Македонії Філіпа і матері Олександра III Великого.

Про це повідомляє Pontos News.

Як заявив почесний професор археології Афанасіос Бідас, довжина гробниці становить 22 метри, а саме поховання розташоване недалеко від стародавньої Підни. Це найбільша знайдена македонська усипальниця. Останні дослідження показали, що вона була побудована в IV столітті до нашої ери.

“Навесні 316 року до нашої ери після драматичної семимісячної облоги міста Підни Олімпіада, дружина Філіпа II, здалася Кассандру, який судив її як зрадника в інсценованому суді, не давши їй права на виправдання. Потім він убив її. Ймовірно, родичі з правлячого класу поховали її поруч зі своїми маєтками на території сучасного району Корінос”, – пояснив Бідас.

На його думку, ключовим свідченням того, що поховання було жіночим, є похоронна мармурова посудина – оссуарій. Гробниця була орієнтована головою на схід, а так ховали тільки грецьких жінок з королівських сімей. Також на типове поховання членів королівських сімей вказує наявність відразу трьох внутрішніх похоронних камер.

Ще одним доказом своєї теорії Бідас вважає три епітафії, виявлені у 2019 році. Професор називає їх “каталітичним підтвердженням” того, що в гробниці Кориноса знаходиться прах Олімпіади.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі