НТА > НОВИНИ > Технології та ІТ > В Ісландії запрацював завод із поглинання вуглекислого газу з повітря

В Ісландії запрацював завод із поглинання вуглекислого газу з повітря

256

Найбільший у світі завод, призначений для видалення вуглекислого газу з повітря та перетворення його на камінь, почав працювати цієї середи в Ісландії.

Як повідомляє наукове видання Science Alert, завод під назвою Orca (ісландською це означає «енергія») складається з чотирьох агрегатів, кожен розміром з контейнер для морських перевезень.

За технологією спочатку вентилятори «проганяють» повітря через фільтри, які затримують вуглекислий газ. Після заповнення фільтрів система закриває вхідні отвори та здійснює нагрів, щоб вивільнити зібраний CO2, і таким чином отримати газ високої концентрації. Зібраний вуглекислий газ змішується з водою, і ця суміш закачується на глибину 1000 метрів у спеціальні отвори в базальтовій породі. Там суміш CO2 з водою має скам’яніти.

Цей завод може видаляти з повітря 4000 тонн вуглекислого газу на рік. За даними Агентства з охорони навколишнього середовища США (EPA), це дорівнює викидам приблизно 870 автомобілів.

Прихильники технології, що застосовується на цьому заводі, переконані, що вона може стати важливим інструментом у боротьбі зі зміною клімату. Водночас критики вказують, що технологія занадто дорога, і її масштабне запровадження розтягнеться на десятиліття.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі