НТА > НОВИНИ > Новини світу > В Італії поліція арештувала сотні учасників найвпливовішої мафії

В Італії поліція арештувала сотні учасників найвпливовішої мафії

723

Італійська поліція у вівторок, 16 листопада, заарештувала понад 100 осіб у зв’язку з розслідуванням мафії «Ндрангета», що базується в Калабрії, у трьох регіонах Калабрії, Тоскани та Ломбардії.

Арешти відбулися проти імовірних членів клану Моле, однієї з найстаріших і наймогутніших сімей у найбагатшій і наймогутнішій мафії Італії, пише ANSA.

Ордери на арешти видали прокуратури Мілана, Флоренції та Реджо-Калабрії.

Поліція заявила, що знайдено докази діяльності клану Піана ді Джойя Тауро в центральній і північній Італії, а також за кордоном.

Заарештованих звинувачують в мафіозній діяльності: вимаганні, незаконному зберіганні зброї, торгівлі наркотиками, виробництві та збуті наркотиків, лихварстві, шахрайському банкрутстві, податковому шахрайстві та корупції.

У Ломбардії серед підозрюваних у сприянні клану Моле є колишній мер міста Ломаццо, що поблизу Комо, Маріно Каругаті та колишній член міської ради.

Прокурор Ріккардо Таргетті сказав, що клан змусив бізнесменів стати їхніми спільниками, вихваляючись, що «ми прибуваємо до їхніх домів так само пунктуально, як рекомендовані листи».

Міністр внутрішніх справ Лучана Ламоргезе висловила задоволення масштабною операцією.

Ндрангета спочатку займалась торгівлею й викраденнями людей у ​​Калабрійському високогір’ї.

Тепер цей мафіозний клан перетворився на дуже складну глобальну мережу, яка контролює європейську торгівлю кокаїном.

Окрім того, що «Ндрангета» є найбагатшою і вважається найнепроникнішою серед італійських мафій, її згуртована сімейна організація перевершує сицилійську мафію у своїй здатності подолати спроби поліції перетворити членів на державних свідків.

Європейське правоохоронне агентство Європол визначило “мафію Ндрангета” як одну з “найбільш загрозливих” організованих злочинних груп на світовому рівні через її “величезну фінансову могутність” і “величезну корупційну силу” з присутністю в Німеччині та Іспанії, Нідерландах, Франції, Бельгії, Швейцарії, Канаді, США, Колумбії та Австралії.

У Європі «Ндрангета» проявила себе лише в 2007 році, коли шістьох членів клану було застрелено на святі  Феррагосто в німецькому місті Дуйсбург.

У Римі калабрійська банда відмивала гроші через впливові канали, про що свідчать нещодавні арешти.

У січні в Ламеція-Терме розпочався найбільший судовий процес над Ндрангетою.

Суд розглядає діяльність кланів Ндрангета у Вібо-Валентії та їх зв’язки з політичними, інституційними, економічними та розбійними масонськими організаціями, які контролюють усі аспекти місцевого життя в Калабрії.

Це найбільший процес проти мафії в Італії після суду над Коза Ностра на Сицилії з 1986 по 1992 роки.

У судовому розгляді, який, як очікується, триватиме близько трьох років, беруть участь понад 300 обвинувачених, яким висувають понад 400 звинувачень.

Серед обвинувачених – місцеві політики, бізнесмени, поліція та інші інституційні діячі, яких звинувачують у допомозі Ндрангеті.

На початку цього місяця суд вже виніс перші вироки калабрійським мафіозі та їхнім клієнтам.

 

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі